15 entry daha
  • saw'ı izlememiş olanlara başarılı gelebilecek, ama ilk filmden edinilen beklentiyle izleyenleri tatmin etmeyecek bir film olmuş. ilk filmdeki gerilimin, bulmacaların ve dumur anının esamesi okunmuyor bu devam filminde ne yazık ki.

--- spoiler ---
    bir de ben şunu anladım. bir gerilim filminde ne kadar polis olursa o kadar kötüdür. ilk filmdeki atmosfer bu yüzden bozulmuş belki de.
    --- spoiler ---
  • bir gerilim filminden beklenen herseyi fazlasiyla veren, neredeyse hic mantik hatasi olmayan, ilkinin golgesinde kalmak yerine ustune cikan harika film. cok gercekci ve dozunda birakilmis vahset sahneleri insanin kanini donduruyor, lakin filmin afisine +18 yerine +30 yazsalarmis daha bir mantikli olurmus, bir dunya kurban bayramina katildim, bu kadar fena olmamistim hicbirinde.
  • vize haftası ndan önceki hafta nın son gününde stres atmak amaçlı gidilen* ancak streslerden stresler beğendiren son derece geren, korku açısından bol tatminli film
  • son 15 dakika bütün sinemanın baston yutmuş gibi koltuklarında dikildiği ilki kadar başarılı film...

--- spoiler ---
    fakat süpriz sonu için sanki fazla kasılmış gibi. açıkçası ben daha etkileyici bir son beklerdim. ilk filmdeki gibi deyim yerindeyse "dumur" edici bir son olmamış. scream 2 gibi bitmiş. amanda nın ortaya çıkıp "artık sıra bende heeytt" demesi hayalkırıklığı yarattı. ya kardeşim sen kim, jigsaw kim? sen onun çömezisin. sana laf düşer mi?
    --- spoiler ---

abd box office listesinde bu filmi zirveye taşıyanları bağrıma basıyor, gişede iki seksen yatan legend of the zorro filmine geçmiş olsun diyorum.
  • yabancı bir sinema eleştirmeninin "tüm zamanların en iyi devam filmlerinden biri" görüşüne katılmadığım, yine de sevdiğim film. yeri gelmişken 'devam filmi terminatör 2'dir' diyor, ve sayın valiye* sevgilerimi gönderiyorum.
69 entry daha
hesabın var mı? giriş yap