şükela:  tümü | bugün
 • keşke daha uzun sürse dediğim travel and living programı. her bölümde alıyorlar üç beş tane gelin adayını anne, en yakın arkadaşlar veyahut müstakbel kayınvalide eşliğinde. binlerce gelinlik içinden beğendiklerini denetip duruyorlar, işte hangisini alacak, hangisinden tiksinecek vs şeklinde görüşlerini alıyoruz arada. onlarınki daha duygusal ağırlıklı ve samimi oluyor ama, ortam arada gerilebiliyor, satıcı konumundaki danışman sinir olabiliyor, ya da gelin manyak çıkabiliyor.

  şimdi, böyle bir program bizim yemekteyizci iç yapım ekiplerince daha aşırılıp uygulamaya konmadı, gözlerinden kaçtı herhalde ama anlamış değilim. konsept desen konsept, tartışma potansiyeli desen potansiyel, dedikodu araları desen yemekteyizi aratmaz. alırsın, kaynanasıyla geçinemeyen gelin adayını koyarsın tükkana, bizdeki esnaf da onlardaki gelinlik danışmanlarına on basar. mis gibi eğlendirirsin. ha bir de arkaya tarkan bey'imsi bir fon şart.

  memleketimizde bolca malzeme var bu program için, izleyenleri bilir. binlerce gelinliğin içinde kaybolabilinecek bir mekan ayarladınız mıydı, pörfekt olur. yapmadığınız, bilmediğiniz şey mi aşırmak?
 • her gelinin söylediği fix cümle ay evlenceğime inanamıyoruuuuuuuuuum. arkadaşım inanmıyosan neden geldin gelinlik deniyon madem. delirdin mi? kimse beni almaz bu nası oldu anlamında mı diyosun anlamadım ki. gelinlikler güzel gibi bakıyoz işte can sıkıntısından.
 • bu tarz benim'in amerikan versiyonu. tlc'de yayınlanacakmış.
 • gelinlik seçme programı. konsept dahilinde gelinlere damadın kim olduğu nasıl tanıştıkları vs. soruluyor.
  programdan çıkan istatistiksel sonuç amerika'da insanların çoğu en yakın arkadaşlarıyla ya da onları çok uzun zamandır tanıyan, güvendikleri onlara destek olan insanlarla hayatını birleştiriyor. anlatımlarda -ki kadın tarafının ağzından dinliyoruz hikayeyi- aşk, tutku gibi çıtası yüksek duygusal tanımlamalar çok çok nadir çıkıyor.
  ama boşanma oranlarına bakarsak kankayla evlenmek de çare olmuyor gibi duruyor.
 • gelinlerin büyük çoğunluğunun hayal ettikleri yahut kendi beğendikleri gelinliği değil, satış danışmanı ve ailelerinin dayattığı modeli seçtiği program.
 • amerikan kezbanlarının yerli kezbanlarımızı mumla arattığı program.
  bugünkü bölümünde sırf düğünde içeceği şampanyanın kadehi için nişanlısını venedik'e sürükleyen, özel tasarım kadehler geldiğinde annesi beğenmedi diye vazgeçen, gelinliğe marie antoinette tarzı istiyorum diyip, 15 bin dolar verdirip, gelinliğin garip ipli korseli bir model olmasını geçtim, alüminyum folyodan yapılmış gibi bir rengi olan bir gelinlik hazırlatan,
  sırf gelinlik üstüne oturmadı diye davetliler gelmesine rağmen düğünü ertelemeye kalkan, düğün çiçeklerinin üstüne kendi resmini bastıran bir kezban vardı.
  daha hatırlayamadığım bir sürü detay vardı ama bu kadarı bile bizim kezbanlarımızın daha şu seviyeye gelebilmek için daha çok fırın ekmek yemeleri gerektiği gerçeğini gösterdi.
  işin trajik kısmı da damatta zerre surat düşmesi bile olmaması, sürekli bir peri masalının içindeyim kafasında dolaşması.
  ne içmişse bizim erkeklerimize de içirmek lazım.
 • gelinlerin 3 gelinlik deneyip "evet" dediği program. mesela balık model hiç denememiş, deniyor ve yakıştırıyor sonra o denediğini alıp çıkıyor. ya gelinlik kıtlığı mı var? aşırı güzel modellerin olduğu bir dükkândasın, madem balık model sevdin denesene bir 5 model daha. bak belki daha güzeli vardır. uyduruk bir mezuniyet için bile bin tane elbise deniyor kızlarımız. her elbise vücutta farklı duruyor sonuçta. kimi oluyor, kimi daha çok oluyor.

  3 gelinlikten fazla gelinlik deneyeni dövüyorlar sanırım.
 • randy fenoli ve david emanuel'in tavırlarını keyifle izlemekteyim. ayrıca gelinlik modelleri hakkında da oldukça fikir vermektedir.
 • ınanilmaz ama gelinligimi bu programdan sectim ben. tabiki aynisi olmadi ama birlesik krallik bolumunde zenci hos bi hatunun gelinligine bayildim ve ayni tarzda bi gelinlikle evlendim.
 • kezbanlık olarak nitelenen davranışların sadece türk kızlarına özgü olmadığını ispat eden program. izleyin, izletin efendim.