şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üzerine yazı yazılan kağıt.

  ve bu zamana kadar bu başlığın açılmaması...
 • sözlük için yıkılması zor tabulardan biri olsa gerek. eski sevgili bir eşya olsa ne olurdu gibi bir başlığa (şimdilik) 4 sayfa/84 adet entry girebilen bir bilgi-görgü birikimi olan sözlük ahalisi, bu sözcüğü es geçmiş. ben yatırımımı yapıyorum, bakın buralar seneler sonra entry dolacak, torunlarınız demesin bir dedemiz yok ki zamanında şuralardan bir entry kapmış olsun anuna koyim. ilk entry tarihi 29.04.2007.

  tanım:
  1 . üzerine yazı yazılan veya basılan bir kâğıt yaprağın iki yüzünden her biri, sahife.
  2 . gazete, dergi vb. yayınlarda özel bir alan için ayrılmış bölüm:
  "sanat sayfası."- .
  3 . konu. mecaz

  (kaynak:tdk sözlüğü)

  (bkz: bir yatırım aracı olarak ekşisözlük)
 • billur olan. tertemiz. yek-ahenk.
  susmuyor, durmuyor, yazmıyorsun. bitmiyor önüne çıkan yollar. sense merakından her birine tek tek girip yolun akıbetine bakıp geri dönüp başka bir yola sapıyorsun. bitmiyor sayfalar. her yolun başı buruşturulup atılmışlarıyla dolu. bitmiyor kavgalar. her sonun hazı, karıştırılıp atılmışlarıyla dolu.

  güzel gözlü yar! ne diye harcadın o şehla gözleri kötü yollarda. ne diye yıprattın o diri tenini ateş vücutlarda... zaman geçiyor halbuki ve bu sayfa hiç yenilenmiyor. olduğu gibi duruyor. çiziyor, yazıyor, karalıyorsun. silsen dahi...

  sayfa beyaz, lekesi kalıyor. izleniyor ve içleniyorsun.
  tutsaydım ellerinden. gel yeniden başlayalım deseydim. yepyeni bir sen ol; yepyeni bir ben.
  şarap gibi dudaklarında koskoca bir ömür biçseydim kendime. kahrolmasaydık fazla fazla da... şimdi "unutalım" deyip tutuşabilseydik birbirimize.

  gökten bir sayfa daha düştü. yoldan bir patika daha çıktı. yazmalı mı yeniden yar, yürümeli mi yeniden bu yollardan...
 • "iki saatlik yaşam iki sayfalık yazıdan daha iyidir diye emin olmayın, yazı yoksuldur, ama daha temizdir." franz kafka - briefe an milena