şükela:  tümü | bugün
  • salyasini kagida emdirmekten haz alan kisilerin, kitap fetisistlerini* uyuz eden davranisi.
  • (bkz: gülün adı)
  • "8./
    bugün, bir antikacida uzun (15 cm. boyunda) bir iğneye benzeyen, gümüş, tutulacak yeri çiçek, tombak bir nesne gördüm. ilk bakışta, bunun, kadınların kullandığı bir süs nesnesi oldugunu sandım.
    degilmiş; kitap sayfalarını çevirmek için kullanılırmış. el yazmalarının aherli sayfalarını tükürüklü parmaklarla çevirmenin bayalığından tiksinen, dahası kitaba duyduğu sevgiyi, saygıyı bir sanat nesnesine dönüştürmüş olan osmanlıyı düşledim. ve tabii, kullanmak için olmasa da, satin aldım bu nesneyi."

ferit edgü
    yeni ders notları (1980-1990)
  • birisini bunu yaparken izlemek igrenc birseydir mide bulandirir
    bazende insan helal olsun be ne tukuruk bezi varmis adamda der
  • la reine margot* filminde de bu eyleme dayalı tasarlanmış bir cinayet vardır, izleyiniz, ibret alınız.
  • bunun lahmacuncu versionu vardır gercektir yasanmıstır
    lahmacuncu lahmacunları paketlerken uygular
  • sırf bu işi gerçekleştirmek üzere üretilmiş bir de ofis aparatı mevcuttur (özel adını bilmiyorum). yeşil plastik tabaka içindeki turuncu süngerden müteşekkil bu ofis gerecine çoğunlukla devlet dairelerinde rastlamak mümkündür. yalanan parmak bu süngere temas ettirildikten sonra kağıtla temas sağlanır. tükürüğe daha yapışkan bir nitelik kazandırmak gibi bir işlevi olduğu genel olarak kabul görmüşse de evde yaptığım birkaç deneme beni bu ofis gerecinin asıl fonksiyonunun olmadığı konusundan epey bir kıllandırdı. eğer o şeyin (araç demeye, gereç demeye dilim varmıyor.) asıl işlevi memurun tükürüğünü optimum şekilde kullanmasını sağlanmak ise insanlık tarihinin en lüzumsuz icadıyla karşı karşıyayız demektir. kaldı ki bunu icat eden her kimse, yalanmış parmakla sayfa çevirmek gibi sapkınlıkta sınır tanımayan bir alışkanlığı açıkça kabullenmiş, yetmemiş bir de yaygınlaşması için icat yapmıştır itoğlu it.