şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: saygilar)
 • resmi yazışma bitiriş sözcüklerinden biri.
  tse standardında ".....bla bla rica ederim. saygılarımla."
  tdk standardında ise ".....saygılarımla rica ederim."
  şeklinde kullanılıyor...
 • daha da çıtkırıldımı "keyfiyeti bilgilerine, gereğini müsaadelerine saygılarımla arz ederim" şeklinde olur.
 • ing. sincerely
 • eleştirinin yarattığı orgazm neticesinde sona getirilen kelam. şimdi efendim bir konu vardır, bu konu etrafında binbir farklı düşüncede insan vardır, herkes kendi paradigması çerçevesinde haklıdır vs. ama içlerinden biri vardır ki o en haklıdır. işte bu adam getirdiği eleştirinin sonuna koyar bu kelimeyi, cuk oturttum lan işte edasıyla da ya iki nokta ile ya da bir ünlemle süsler sonu. hemen bir örnekle yazımızı renklendirelim. az evvel bir internet haber portalında okuduğum haberde işte hacıvat karagöz neden öldürüldü filmine milletvekillerinin tepkisi üzerine bir haber yapılmış altta kısımda da okuyucu yorumlarına yer verilmektedir filan. okuyucumuz hemen tepkisini döşemiştir kendisine ayrılan kısıma. aynen alıp koyarsak;

  selçuklu ya da osmanlı tarihinde asla böyle iki karakter gerçekten yaşamamış ve asla onların idamı diye bir olay olmamıştır..dünyada kendi tarihine çamur atan ikinci bir millet daha yoktur..ki içlerinde barbarlığını ve katliamlarını inkar etmeyen batılılar bile tarihlerine küfretmezler....saygılarımla..

  şimdi kim haklı kim haksız bu bizi ilgilendirmiyor. burda odaklandığımız kısım yazının sonundaki "saygılarımla" kısmı olup ne kadar profesyonelce iliştirilmiş olması sona, bizde derin hayranlıklar uyandırmıştır ziyadesiyle. okuyucu eleştirisini yaptıktan sonra koydum mu çocuğu, hiç de ödün vermedim efendilikten modunda gönder butonuna basmış, koltuğuna nasıl yaslanmıştır o kısmını bilemiyorum tabi.
 • burçin birben e ait şarkıyı ebru gündeş ,kaçak albünümde seslendirmiştir.

  bir nefes gibi sevmek
  çok gerekli çok özel
  o yasak aşkımızda
  son nefes bile güzel

  sen de ben de
  çaresizsiz ahh
  çıkmazdayız yolumuz yok
  sevmek hakkımız da olsa
  biliyorsun biliyorsun....
  sonumuz yok!

  ben yaşarım yaşanmış duyarımla
  ortasından bölünmüş uykularımla
  sen beni düşünme toparlanırım
  güle güle git sen
  saygılarımla..
 • nefis bir burcin birben şarkisi tabi ki ebru gundes in eşsiz yorumuyla.
 • gerek müziği gerek sözleriyle duruma "cuk" oturan bir veda şarkısı. naif, yalın ve net bir son söz;

  "bir nefes gibi sevmek,çok gerekli çok özel. o yasak aşkımızda son nefes bile güzel. sen de ben de çaresizsiz, çıkmazdayız yolumuz yok. sevmek hakkımız da olsa, biliyorsun, sonumuz yok. ben yaşarım yaşanmış duygularımla, ortasından bölünmüş uykularımla. sen beni düşünme toparlanırım, güle güle git sen saygılarımla..."
 • bu şarkıyı ilk olarak (kaç yılında bilmiyorum) esra özmen söylemişti. rüyhan duralı'nın, sevgiliye adlı kitabında yazdığına göre şarkının şöyle de bir hikayesi varmış; ismail adından biri, burçin birben ile beraber rüyhan duralı'nın o zamanki sevgilisine yazmışmış. ben de kitabın yalancısıyım sonuçta..

  şarkı güzeldir, imkansız bir aşkı anlatır.. ve eğer yakın zamanda şarkının anlattığı bir duruma düştüyseniz çok yaralar, çok ağlatır..
 • taşralı kibarlığının aşama kaydetmiş hali.
hesabın var mı? giriş yap