şükela:  tümü | bugün
  • mahsun kırmızıgül'ün sarı sarı-basroldeyim albümündeki a-1 parçası. hafiften, cengiz imren'in değil ama, ibo'nun bi tanem şarkısını andırıyor.

edit: şarkının klibinde polonyalı ruxandra adlı mankenle oynamış. klipte bile bi tanem klibine benzer gitarlı mitarlı sahneler mevcut.
  • dünyaya yeniden bir daha gelseydim
    bir değil bin defa seni severdim
    yolumuz ayrıldı senı özledim
    ne kavgalar ettik susdum kaldım

saygımdan
    başımı eğdim, konuşmadım
    hırsımdan
    duvarlara yumruk attım
    aşkımdan
    yüreğime taş basdım,
    sevgimden
    başımı eğdim, konuşmadım,
    öfkemden
    duvarlara yumruk atdım
    derdimden
    içtim içtim, ağladım,
    sevgimden...

sen benim gök yüzüm, ben bastığın toprak
    ben sana mecburum, ben sana tutsak
    sen benim evrenim, ben içinde kaçak
    ne yaptıysan bana, susdum kaldım...
  • bir mahsun kırmızıgül şarkısı. remix'i de yapılmış, sanırım yalnızca cd'de yer alıyor.

kötü diyemedim ben bu şarkıya, mahsun söylediği için kötü demek istedim, yine de diyemedim, hayırlısı...
  • bir bengü şarkısı. sözleri henüz yayınlanmadı.
  • tam da bir hesaplaşmanın ortasında kulağıma çalınan şarkı.

ama öyle ama böyle geçtiğimiz nisandan beri süregelen bir ilişki içindeyken, "ben aslında yoğum" diyen bi adamı "ben seni o kadar da sevmiyorum" diyerek karşılıyorsan, düşünmekten vazgeçemeyip yine ne olsa onun yanında soluk alıyorsan, kızgın olmanın hiç bir anlamı yoksa, sevginin yetmediğini defalarca görüp yine tek o varmış gibi davranıyorsan şarkı da bir bir işliyor içine.

kızgınlığın geçmez, aramazsın aylarca. kimseyi yerine koyamayıp, döner durursun kendi etrafında, unutamazsın da varlığına inanamazsın.

hatta tam bitti dersin, döner dolaşır yine gelir alır seni bi yerden. tam da kendine telkin ettiğin gibi olur işte "ölmüyor da insan. ben bunu da atlatırım"...
  • bengü'nün yaralı'dan sonraki yeni silahı. bu duygusal ateş etme sevdasına nereden kapıldı bilmiyorum. gerek yoktu ya bu kadarına :( eksiği olmayan mükemmel bir şarkı.
  • güzel şarkı güzel olmasına da, bu şarkının giriş bölümü bi başka şarkıdan ağır arak! az çok müzikle uğraşan insanlar bi çırpıda hatırlayabilir, o kadar da iddialıyım...

bengü güzel...
  • sözleri zeki güner' e aranjesi mustafa ceceli' ye ait bengü' nün yeni şarkısı. yaralının etkisini daha tam atlatamamışken bu şarkı hiç iyi olmadı. zeki güner sen neler yaşıyorsun da böyle şarkılar yazıyorsun. kim ne yaptı sana bunları yazdıracak abicim?
    "söylemem ben acılarımı hep içime içime anlatırım
    en acısı ölmüyor da insan ben bunu da atlatırım"
    tam da öyle işte. sözün bittiği yer. ben bunu da atlatırım.
  • 'hep başımı alıp gittiğimden ziyan sevdalarım' cümlesiyle kendisini sevdirten, canımı acıtan şarkı.
  • tam sonbaharlik, derdi olmayani bile derdi varmis gibi duygulandiran sarki. gunde en az 2 doz aliyoruz efenim.

bengu bebeyim <3