şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yani şahsı muhterem şu ya da bu şekilde gittiğinde ne olacağıyla ilgili bir vizyon eksikliği hissedilmiyor mu? bir şekilde ölümsüzlüğü mü keşfetti kendisi. en büyük sorunu doğru dürüst politika üretemeyen bir ülke olmamız işte ortada. bir b planımız yok mu yani?
  ani bir ölümde, üç gün yas ilan edilecek olmasının dışında ne olacağını bilen yada düşünen yada en azından bunu biryerlerde konuşan var mı?
  sayın erdoğan sonrasının en büyük tehlikesi ekstermist islamcıların ülkeyi daha da bir karanlığa gömme ihtimalidir ama bu düşük bir ihtimaldir.
  diğer olasılık ise sevindirici olandır; toplumdaki mesela şu hanımefendiden tutun daha pek çokları; fikir ve yazılarında “(bkz: tek adam)” düşüncesine karşı olduklarını ortaya koymuşlardır. üstelik “(bkz: islamın güncellenmesi)” gerektiği beyanatı; pek çok açıklamayı içinde barındırır: tam olarak şu sözler:”… kadar da aciz bunlar. islam’ın hükümlerinin güncellenmesi vardır. siz islam’ı 14 -15 asır önceki hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız. onun için de bugün islam’ın uygulanması yer, zaman ölçüsüyle değişiyor”…

  1- islamı 14-15 asır önceki hükümleriyle bugün uygulayamazsınız

  2- islamın uygulaması “yer” ve “zaman” ölçüsüyle değişir

  bu iki ifade de her ne kadar kendisini tefe de koysalar, sonuna kadar “laiklik” vardır ve sayın erdoğan sonrası dönemde bu ilke yine “karanlığın” pençesine düşmemenin ışığı, ümidi olacaktır.
  evet şimdi ne yeri ne zamanı gericiliğin, cehaletin,ayrımcılığın, zorbalığın,bu ülke bilim konuşacak, bilim adamlarının yaptığı toplumsal buluşları müjdeleyecek peşpeşe, bu ülke tüm madenlerini ve zenginliklerini geri kazanacak, bu ülkenin şarkıları şiirleri tüm dünyada bilinecek yeniden, savaşla, kanla, şehitle, kaosla, kadına şiddetle, çocuk tecavüzüyle anılmayacak bir daha, hiç konuşmayacak bunları bu güzel ülke. özüne daha bir dönecek sadece sayın erdoğan’dan sonra…
  kaynak