• alt metni: hadi yine iyisin muharrem ince
  • --- spoiler ---

a haber yorumu : kılışdaroğlu inceyi siyasi nezaketten yoksun bir tavırla çağırdı
    --- spoiler ---

a haber siyasi nezaket dedi. vay be
  • aslında o sululuk görgüsüzlüğüdür. bilmiyor adam sulu davranmayı, öğrenmemiş, hiç cıvık cıvık yaşamamış o yüzden bu tür espritüel yaklaşımları beceremiyor yani adam başlı başına nezaket. evet önce bana da tuhaf geldi, yakıştıramadım falan ama olaya samimi bir hava katarak çağırmak isterken yukarıda belirttiğim sebeplerden pek becerememiştir.
  • kardeşim aptullah asaletiymiş!
    helikopteri kapısına indirdiğini de söylesene!
    asaletli dediğin beyefendi bakanı tokatladı!
    emrinde çalışanlara ana avrat küfrediyor!

tanım: kemal gılışların muharrem ince’yi kürsüye davet ederken kullandığı ifade.

peşin not: aktroll müsün siktroll müsün her ne boksan elleşme. 17-25’te minibüslerle para taşıyan kişi çocukluk arkadaşım.
  • üslup açısından tasvip etmedigim bir hitap. sanki kilisdar ogretmen ince ogrenci, tahtaya yazi yazmaya cagiriyor. bu adamin partiye ne kadar zarar verdigini anlamasi icin ne gerekiyor bilen varsa beri gelsin.
  • şu cümleyi iyi niyetli okuyan gerzektir. ister komplo teorisi diyin ister zırvalama. bu ülkede kimileri için koltuk sevdası her şeyden önce gelir.
  • konuşma izlendiğinde gayet doğal bir hitap olduğu görülecek olan seslenme. herşeye de bir kulp takın amk.
  • bir nevi "kontrol bende, ben istemesem heeyy yavrum, nerden aday olacak bu" mesajı verme biçimidir sayın kılıçdaroğlu'nun. olmamıştır.

güncel edit: ah be dede, sırf şu tavrınla adamda yaralar açtın, adamı travmalara saldın. şimdi biz uğraşıyoruz.
  • bu sözden daha fazlası muharrem ince'yi tanıtırken "eski öğretmen, yeni siyasetçi" lafında gizli. belki bunu da iyi niyetten söyledi diyebilirdik ancak muharrem ince üstüne basa basa 1979 ara seçimlerinde 15 yaşındayken siyasete başladığını belirtince şimşekler çaktı bende. muhtemelen ince, daha önce bir şekilde öz chp'lilik meselesinde kılıçdar'a çattı. bence parti meclisinde bir hırgür yaşanmış olabilir.
  • kılıçdaroğlunun yüzünde muharrem inceyi partiden göndermiş olmanın verdiği sevinç mi var ne??
hesabın var mı? giriş yap