şükela:  tümü | bugün
  • ing. digital revolution.

belki etkileri fransız devrimi'nden bile daha geniş kapsamlı ve derinden olacak, ama şu anda devrim sürecinde olduğumuz için etkilerinin çapını idrak etmemizin zaman alacağı, insanoğlunun yazıdan ve matbaadan sonraki en büyük icadının yol açtığı, internet çağını başlatan devrim. tarim devrimi ve sanayi devrimi sonrasinda insanligin yasama bicimi kökünden degistirecek ücüncü büyük devrim oldugu söylenen, hayli tartismali kavram. buna göre artik bilgiye sahip olanin sözünün gectigi fakat yaygin bilgiye ulasmanin da daha kolay oldugu bir zamanda (bkz: bilgi cagi), insanin artik bulundugu fiziksel mekandan bagimsiz sekilde üretim süreclerine katilabildigi, özellikle küresellesme ile insanin kendini tanimladigi kimliklerinin(din, ulus, dil, irk, cinsiyet) farkliliklarinin yavas yavas eridigi, ülkeler yerine sehirlerin ön plana cikacagi ve mobilitenin inanilmaz arttigi, bilgisayarlar ve cep telefonu ve internetin getirdigi devrim. öte yandan yoksul ülkelerdeki insanlarin tüm bu yüksek teknoloji gerektiren ürünlere ulasamamasi nedeniyle bilgi üretim süreclerinden daha da uzakta kalmasi ile daha da yoksul ve izole hale gelmesine neden olan ve sayisal ucurum denen soruna yol acan bir devrim de ayni zamanda.
  • (bkz: digital revolution) ismiyle zorlu center'da, sanatı teknoloji ile buluşturan, her gün karşınıza çıkamayacak bir sergi. gidiniz. gittiriniz.
  • biletleri aldık, uygun zamanı kolluyoruz. ama şimdiden pişman oldum, kombine bilet mi alsaydım keşke diye. 12 haziran'a kadar açık kalacakmış.

çoluk, çocuk, genç, yaşlı... herkeslerin görmesi gereken bir sergi diye düşünüyorum.

let the game begin!
  • ne diye "sayısal devrim" başlığına yönlendirildiğini anlayamadığım başlık.

(bkz: internet devrimi)