• beyinleri sayısal verilere daha iyi çalışıyor diye kendini zeki zanneden insanlar bunlar.

benim kafam sayısala basmıyor olabilir; ama en az seninki kadar iyi çalıştığına eminim sevgili "sosyal yetilerden ve dil becerisinden ari kardeşim".
  • sayısal, sözel, eşit ağırlık, dil, dal bilmem arkadaş. katsayılar kalktı, mertlik bozuldu zaten. neyse. konuma döneyim.

bir otomotiv firmasında çalışıyorum. aynı ofiste olduğum, doktora yapan "yüksek mühendis" bir mühendisimiz. var. adı e. 30 yaşında kendileri. bu arkadaş, bu hayatta ne kadar gerizekalı olursanız olun, çalışarak her şeyi başarabileceğinizin elli ayaklı kanıtı. tanışalı bir buçuk ay oldu. yeminle inandım. zeki ama çalışmıyor, çok doğru bir mottoymuş. çok da kalp kırmayın bu yüzden.

"gerizekalı, ama çalışıyor." diyin de konu kapansın.
  • kurtarılamayacak düzeyde olan sözelci yanılsaması.
  • susun deli konuşuyor. konuş deli.
  • daha zeki olup olmadıklarını bilmiyorum ama akıllarının biz sözelciler kadar itliğe puştluğa çalışmadığını biliyorum. en azından ben lisedeyken durum böyleydi.
  • hüsrev hatemi-hüseyin hatemi ikizdir biri tıp diğeri hukuk profesörüdür .
    öğrendimde benim tüm ezberimi bozmayı başarmıştı.
  • o onun kendini bilmezliği, sen dersine çalış.
  • cogu siyasinin sozel bolumden mezun oldugu dusunulurse, kendilerini zeki sanmalarinin normal karsilandigi durum.

(bkz: alfabeyi bilmeyen basbakan)
  • matematik ve fizik bilmeden mühendislik okumak zormus be
    (bkz: dgs) yapacaksanız önceden fizik ve matematik çalışın :))
hesabın var mı? giriş yap