şükela:  tümü | bugün
  • sürekli olarak kendilerini zeki adlandırmalarından tutun sözelcilere gerizekalı muamelesi yapmalarına dek, yoğun bir biçimde kendisini gösteren kompleksli düşmanlıktır.

iki türev almanın, bir tane kütle sorusu çözmenin büyük zeka (!) içerdiğini öğreniyoruz bu arkadaşlardan. neymiş; doktor oluyormuş, dişçi oluyormuş. yahu ameliyat masasında türev almıyorsun, onlar sadece öğrenci değerlendirmek için var. yarın hepsini kaldırıp genel kültür'den sormaya başlarlar, apışıp kalırsın öylece.

bunların kompleksinin bir diğer sebebi de; okulu bitirince şirketlerde ıvır zıvır işler yapıyor olmaları, patronlarının ya hiç okumamış ha da sözelci olması... allah bilir ya, bu gibi durumları hatırlayıp hatırlayıp canları yanıyordur, dünyanın adaletini sorguluyorlardır.

merminin 120 km hızla ateşlenince duvara çarpıp düşüşünün eğim hesabını yapmak gündelik hayatta bizlere karşı bunları ne açıdan zeki yapıyor acaba? sanki bana silah sanayii'nde çalışıyor. integral biliyor olman seni benden daha analitik zekaya sahip bir birey mi yapıyor? ulan 2 sıra aşağıdaki tercihi gelse radyoloji teknikeri olacak adam, sırf 2 sıra üstteki tercih geldi de biyoloji okudu diye bana ekosistem güzellemesi yapıyor.

sayısalcıların zekiliği einstein, newton falan ile bitti arkadaşlar. bulunacak bir şey kalmadı artık. siz bu adamların formüllerini ezberleyip ezberleyip bize zekilik taslıyorsunuz, hepsi bu. sonra da üniversitelerde 2 kızla konuşurken öğrendiğiniz hiçbir formülün bir halta yaramadığını, asıl prim yapanın kendini ifade edebilme ve pazarlama yeteneği olduğunu anlayıp sözelcilere nefret kusarak, sonsuz bir kompleksin içerisine giriyorsunuz.

lütfen kendinizle artık yüzleşin ve psikolojinize daha fazla zarar vermeyin. sizler de bu ülkeye, arkadaş olarak bizlere lazımsınız, bitirin bilinçaltınızdaki bu anlamsız kavgayı.
  • birazdan başlık altında kendini belli edecek olan olaydır.
  • eşit ağırlıkçı olarak keyifle okuyacağım başlık
  • sözelci zırvası. arkadaşın mühendislikle tanışmadığı o kadar belli ki. "merminin 120 km hızla ateşlenince duvara çarpıp düşüşünün eğim hesabını yapmak gündelik hayatta bizlere karşı bunları ne açıdan zeki yapıyor acaba? " zeki yapmıyor. ama kıçı kırık bir fizik motoru tasarlarken bile o kadar önemli oluyor ki bu tarz şeyler. bilgisayar mühendisliğinde bile bu denli yoğun kullanılıyorsa bu tarz önemsiz(!) hesaplamalar, inşaat, makina, mekatronik, elektrik-elektronik gibi dallarda önemini düşünemiyorum bile.

fikrimi değiştirecek sözelci sözlük güzellerini mesaj kutuma bekliyorum. *

edit: hırsımı alamadım arkadaşlar. bugün bu ülkenin bu halde olmasının sorumlusu vasat sözelcilerdir. ama üzülmeyin. sayısalcılar yapay zeka destekli sistemlerle toplum yönetimini ele alacak. ondan sonra bu vasat sözelcilere ihtiyacımız kalmayacak sayısalcı dostlarım.
  • kuzenimin benden mesleği ile alakalı makale yazmamı istemesine dek sürmüştür. *

biliyorsun, tamam çok da yeteneklisiniz. e ama bildiğini ifade edemiyor, anlatamıyor hatta yazıya dökemiyorsun. :)

bir de anlatım sırasında başlangıç cümlesi ile sonlandırma cümleleri arasında güney kutbu ile kuzey kutbu kadar fark olması beni yarmaktadır defalarca. :)

anlatım dilinin de matematiği, denklemi vardır. öpüldünüz. :)
  • ağaç dalındaki yaprakların fibonacci serisine göre sıralandığını öğrendiğim günden beri sözelcilerin niye yaşadığını sorguluyorum.

sözelci arkadaş paragraflar döşeyip kafa açıyor lakin bir ağaca bakması yeterdi.

(bkz: matematik canısı)

*

editingen: fibonacci olayında ciddiyim.

ayrıca (bkz: sayısalcı vs sözelci)
    matematiğe inanmadın bari aramaya inan.
  • hayatı sayısalcıların kolaylaştırıyor olmasına rağmen hayatı sözelcilerin güzel yaşıyor olmasından kaynaklanmaktadır.
  • "sayısalcıların zekiliği einstein, newton falan ile bitti arkadaşlar. bulunacak birşey kalmadı artık"tan sonrasını okumadım.

tanım: bilimin sürekli gelişmekte olduğunu bilmeyen bir zatın zırvası
  • yaptığım hesaplamalara göre olmayan durum.tabi sözelciler hesaplama yapmaktan aciz oldukları için bunu anlayamayacaktır.
  • toplumsal düzende sözelcilerin yöneten, sayısalcıların yönetilen olmasından kaynaklı kompleks durumudur.