şükela:  tümü | bugün
  • 1 metre hortuma 78 lira ödeyen belediye, ordu belediyesinin yurtdışı teknik eğitim gezisi, 100 km'de 63 litre motorin yakan clio gibi yolsuzlukları ortaya çıkartan sayıştay başkan yardımcısı fikret çöker görevden alınmış.

https://odatv.com/…haberini-konusacak-06111841.html

(bkz: türkiye'de hiçbir başarı cezasız kalmaz)

eeey sayıştay başkan yardımcısı sen kimsin ya? senin haddin mi akp'li belediyelerin yolsuzluklarını ortaya çıkarmak? cehapeli belediyeleri araştırsana kardeşim sen. sana bizim belediyeleri araştır diye mi maaş veriyoruz?
  • (bkz: yok artık)
    cidden bu sefer bilerek yapıyorlar diye düşünmüştüm
    (önden kötü belediyeleri ifşa edelim sonra bakın cezalandırdık mantığı)
    çok safmışım.
  • hukuk devletinde olunsaydı gündemi epey meşgul edecek bir hadise ama biz diktatörlük simülatöründe olduğumuz için 2 gün sonra unutulacak hadisedir.
  • siz bu hükümetin ne kadar ahlaklı olduğunu bilmezsiniz!

fuat oktay’ın örnek davranışı

sayıştay başkanı yapılmak için görevden alınmıştır piçler! fetöcülük yapmayın(!!!)

bu arada hiçbir kanal haber yapmamıştı ona rağmen görevden almışlar, ulan haber olsa demek kaşıkçı cinayeti gibi adamı ortadan yok edeceklerdi...
  • bir an inanmıştım lan amk, lanet olsun böyle memlekete. keşke fırsat olsa da gidip başka şerefli ve dürüst insanların olduğu (dürüst olmasa da hukukun üstünlüğü olsa da yeter, ceza almamak için yine bir miktar dürüst davranmaları gerekir, o da yeter) bir memlelete gidebilsem.

peşin not: siz siktir git dediniz diye gitmiycem tabi ki amk davarları.
  • devran döndüğünde bu ve bunun gibi namuslu insanlara bir vefa borcumuz olacaktır. unutmayalım
  • bu düzen oylandı ve tamam dendi.
    yolsuzluk ortaya çıkaranların başına neler geldi herkes biliyor.
    burada namuslu numarası yapanlar da buna dahil.
    adamı da boşuna gaza getirmeyin.
    iki metre boru iki sahte gezi yolsuzluğu ortaya çıkmış . vay canına ne kadar çürümüşüz haberimiz yok.
    edit: sazan ekşiciye kapak olsun. çok heyecanlısınız genşler.
    adam dediğiniz gibi olsa fetöcülükten hapisteydi, sadece sayıştay üyeliğine geri dönmüş.
    gene söyluyorum, bilale anlatır gibi, 17-25 aralıktan beri tr de sadece iki metre boru, 50 litre mazotta yolsuzluk yapıldığı kanıtlandı ise, daha ne diyelim.
  • milli savunma bakanlığından emekli eski sayıştay başkanının yapısını bilen biri olarak, şaşırmadığım durumdur.
    son sayıştay raporları şaşırtmıştı. 1995'ti sayıştay'ın gözümde saygısını kaybetme tarihi. o dönemdeki başkanının oğlu arkadaşımız! biraz daha dikkatimi çekiyor haliyle ama sayıştay, normal değildi o zamanlarda da. 2 tane sayıştay başkanı haberlerini hatırlarım hatta. uzun mevzu, sayıştayın sessizliği ve yandaşlığı. başkanının göz göre göre iktidara yanaşması...
    bilkentte parayla okuyup, puanla girilen karaelmas üniversitesini bilmeyenlerin; ülkeyi parmağında oynatma aracı olmuştu sayıştay.
    en aptalca iktidar propagandasını, bir zamanlar, bu önemli kurumun başındaki adamın evladında gördüm.
    sayıştay'ı asla tarafsız ve dürüst bırakmazlar.
    vecdi gönül'den öncesini bilmiyorum da vecdi gönül milattır sayıştay'ın niteliğini kaybetmesinde.
    edit: sayıştay azaltması
  • böyle adamların adını büyük harflerle yazmak gerek. bu devran elbet bir gün döner. şerefiyle yaşayanlar unutulmamalı.

bu hareketten sonra o koltuğa yapışacak, görevinin gereğini yerine getiremeyecek olan karaktersizlere inat bu adamın adı her yerde gözükmeli diyeceğim de suserlar hariç bir allahın kulu yazmamış. arkadaş ne biçim bir toplum olduk ya.