şükela:  tümü | bugün soru sor
  • otuz, bilemedin altmış; hadi altmış da ben vereyim etti mi yüz yirmi saniye; yani bir haberi sunmaya başladığında evirip çevirip, dolandırıp döndürüp aynı cümleleri beş paragraflık bir metin halinde sunma becerisi (!) göstermesiyle ve aslında iki cümle öz dışında çok şey söylüyormuş havası yaratan medya elemanı.

not: yukarıda fark edilebileceği gibi söz konusu medyacı gibi sündürmeye, hiçbir şey anlatmamaya çalıştım; ama farkındayım, onu geçemedim.

(bkz: hırçın)
  • cnn türk'te çalışıp bu kadar hükümet yanlısı bir kişi daha yoktur. selahattin demirtaş'ın hdp'nin adını her söylediğinde ses tonunu nasıl değiştirdiğini farketmişsinizdir. yazık, çok yazık.

tanım; yandaş.
  • nedendir bilinmez bu kadının programına konuk olan siyasetçiler sürekli:

"... değil mi saynur hanım?"
    "... yapmadılar mı saynur hanım?"

şeklinde serzenişte bulunuyorlar. sanırım anaç bir izlenim bırakıyor üzerlerinde.
  • yüzyılın ruhsuzu kim dersen aklıma bu kadın gelir.
  • ne zaman görsem ağlayacakmış gibi haber sunan, yüzü asık, yavaş yavaş konuşan spiker.
  • tarık akan'ın ölümüyle ilgili yapılan haberleri aktarırken ağlamamak için kendini zor tutan spiker. tutma be kardeşim, ağla gitsin.
  • istanbul 5. sulh ceza hakimliği'nin 2017/897 d. iş sayılı ve 27.03.2017 tarihli kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • (bkz: sabire meltem banko) ya özenen cnn türk haber spikeri.
  • kendisini dinlemek, 10km'lik tam teçhizatlı koşudan daha yorucudur.
  • yataktaki partneri ile kaliteli bir gece gecirmesi durumunda uzerindeki tüm negatif enerjiyi dagıtacagini dusundugum agresif haber spikeri.