şükela:  tümü | bugün
 • gitarimin markasi.. "sound blaster pro" diye telaffuz ettigim $ey.. halbuki kim derdi ki "selda bagcan gitar elektronik a.$." anlamina geliyor..
 • (bkz: sb dreams)
 • ilk elektro gitarım, hala da onu kullanıyorum. bikaç hafta önce gördüğüm bir rüya üzerine daha bi sevdim bağlandım, ayrıca bunu bile hakkını vererek çalamadığımı düşünüyorum, fender benim neyime?
  galiba yakın geçmiş zamanda gördüğüm bir yüksel ustaoğlu afişi ve benim gitarın tellerinin yüksekliği birleşti ve kabus olarak karşıma çıktı. rüyamda gitarı "yüksel usta"ya götürdüm, böyle plastik ve metal parçalardan oluşan, yamuk yumuk, hiç bi parçası tam oturmamış bişey olarak geri döndü. sonra bi daha götürdüm bu sefer 20x35 boyutlarında filan boyasız bi gövde ve geri kalanıyla karşılaştım. kanter içinde uyandım.
  laylayloma bir email göndermiştim bu gitarı siz mi yaptınız diye, cevap gelmedi. hala emin değilim onların yaptığından, çünkü sbdreamsten daha eski olduğunu filan duymuştum, hatta bu gitarın gördüğüm tek eşi de o mekandaydı.
 • kaliteli tel takıp ve birazda floyd rose ayarları üzerinde uğraşırsanız idare eder bir gitar.
  sevin onu, atmayın, satmayın yazıktır, hiç olmadı dekoratif amaçlı kullanırsınız.
 • "sb" kisminin "serter bagcan" anlamina geldigini ogrendigimde beni yikan gitar markasidir. ilk depresyona girisim o tarihlere denk gelir.
  cok zor biriktirmistim o parayi. tam tamina 5.5 milyon lira. sb heavy marka les paul taklidi gitar da tam o fiyata satiliyordu. 7 milyona harika bi ibanez vardi, ama benim daha fazla para biriktirmeye sabrim yoktu. hayatim boyunca yaptigim en feci hatalar listesinde ilk uce girer ibanez dururken sb heavy almak..
  aldigim sb heavy siyahti, les paul taklidiydi.cok da guzel gorunuyodu namussuz. sonralari farkettim ki, sb denen sahsiyet nasil yapmissa yapmis, gitari agir olmasi ile un salmis gercek les paul'den daha agir yapmayi basarmisti. oturarak calinca bacagim karincalaniyor, ayaktayken ise on dakika caldiktan sonra omzuma bir agri saplaniyordu. alet o kadar nefretimi kazandi ki, sattim mi yoksa bir arkadasin evinde mi biraktim hatirlamiyorum. sana da az lanet okumadim sevgili serter bagcan. sana ettigim lanetlerin onda biri bile yerini bulduysa su anda acilar icerisinde kivraniyorsundur.
 • ilk gitarım, jackson taklididir, floyd rose var diye kola abanmaya gelmez çünkü kilit sistemi olmadığı için akor uçar gider. sapı gül ağacından, manyetikleri kapalı. humbucker bir nebze idare ediyorsa da single'lar var mı yok mu belli değil.
hesabın var mı? giriş yap