şükela:  tümü | bugün soru sor
 • scam city: istanbul olarak geçen belgesel. haberi gördükten sonra bayağı araştırdım ancak henüz yayınlanmamış sanırım. 5 aralık tarihinde yayınlanacak gibi görünüyor. scam city'nin ilk sezonunun 8. bölümü oluyor kendisi. belirtmem gerekirse son derece de yerinde bir belgeseldir, umarım bu kan emiciler için bir şeyler yapılmaya başlanır.

  edit: türkiye'de yayınlanmış, amerikada ise bahsettiğim tarihlerde yayınlanacak. ingilizce olarak aradığım için böyle bir yanlış anlaşılma oldu, mesaj atanlara teşekkürler.
 • dün gece izlediğim belgesel bölümü, hamam sefası sonrası nasıl insan dolandırılır eğitimi verilip sonrasında yanlış hatırlamıyorsam ispanyol bir çocuğu tufaya düşürdükleri bölüm... tufaya düşüren arkadaşın adını hatırlamıyorum ama açık seçik bölümde vardı, hatta renaultmarka bir arabası ile bizim canavarı gezdiriyordu...
 • dün akşam yayınlanmış belgeseldir.. daha önce yayınlanan scam city bölümlerine göre de çok yumuşak bir bölümdür. ben çok beklentiliydim açıkcası. yorum yapmadan önce diğer bölümlerde dünya kentlerinde neler yaşandı bir izleyin derim ben.
 • son bir yılda en az 10 hanutçuyu terslemiş birisi olarak * daha izlemeden ciğerlerimin yağını eritmiş belgeseldir. hatta otu boku kanunla düzenleyen haşmetlüleri fiyat listesini ve aytıntılı faturayı tüm mekanlar için zorunlu kılar inş.
 • ecdadımızı ve milletimizi yanlış tanıttığı için bir an evvel bu kanalın sahipleri ve senaristleri uyarılmalıdır. türkiyede kazıklama olmaz. hele taksiciler...
 • (bkz: hanutçu) (bkz: nuri) (bkz: bayan içkisi)*
 • turizme bakışımızın ne olduğunu gayet güzel göstermiştir. özellikle polisin tutumu gerçekten ilgi çekiciydi.

  fakat tabi bu nat geo'da olsun discovery'de olsun, her boku abartmasa ölecek hastalığını da biraz görmüş olduk. şu halıcı muhabbetinde kim kimi dolandırıyor pek anlaşılamadı mesela. gece klübü tamam resmen gaspa giryor o artık. gerçi şöyle de birşey var; elin elması 250$'a ürettiği telefonu 3200tl'ye satınca pazarlama dehası oluyor. bizimkiler bi biraya 50 tl yazınca ooo.

  not: nuri ağbi de maşallah zehir gibi ama ağır ispiyoncuymuş bu arada. hemen ne varsa anlattı.
 • düzgün işlemediğini düşünülen işlerin düzelmesinin yabancı belgeseller yoluyla olabileceğine ihtimal veriliyorsa ve hatta umut bağlanıyorsa vah ki ne vah.

  izlemediğim belgesel. denk gelirsem izlerim.
 • dolandırıcılar şehri adı altında gösterilen, daha önce roma'daki dolandırıcılığı göstermiş belgeselin bir bölümüdür.

  http://natgeotv.com/tr/dolandiricilar-sehri
 • national geographic'in sitesindeki bilgiye göre istanbul dışında şu şehirleri konu etmiş belgeseldir: roma, marakeş, prag, buenos aires, barcelona, rio, vegas, bangkok.

  evet, istanbul'da hiç dolancırıcılık olmuyor ve bu adamların bize garezi var!

  (bkz: hoca bana taktı)