şükela:  tümü | bugün soru sor
 • an itibariyle seyrettiğim film.

  adı bayan agatha olsa sankim daha iyiymiş.
 • belki kalkıp başyapıt diyemeyiz ama gayet güzel bir korku filmi bu.

  benim için korku filmlerinin güzel olup olmadığına karar verirken kendime sorduğum 2 soru var: 1- korkutuyor mu? evet korkutuyor. 2- filmin bir senaryosu var mı? (yani sadece "böh" diye korkutup geçiyorlar mı yoksa konulu mu skdjksjk) evet senaryosu da iyi.

  baştan sona filmin içindesiniz, dikkat dağıtan sıkıcı sahne vs yok. beklentiyi çok çok yüksek tutmadığınız ve spoiler okumadığınız sürece tabi.
 • ilginç konulu ancak amatörce çekilmiş vasat film.

  filmin ortalarında olayı çözdüğünüzü sanıyorsunuz ama sonra ters köşe oluyorsunuz.

  kan ve şiddet severler zaten tatmin olacaktır.

  finali ise ucu açık bitiyor..umarım devamı gelir. o çete daha çok can yakar.

  ****spoiler****

  noitpecni..gözünüz kayıp da spoiler yemeyin diye tersten yazdım.

  ****spoiler****
 • slasher türünün önemli örneklerinden biri olabilecekken, ilginç bir senaryo kötü karakter gelişimiyle heba olmuş. oyuncularda o dehşet duygusunu bir türlü veremiyor. halbuki dehşet film için öyle önemli ki. fakat gene de filmin eğlenceli olduğu söylenebilir. benim gibi slasher ve gore sevenler için yer yer heyecan verici anları da yok değil.
  (bkz: hem yererim hem överim)
 • aslında güzel bir film, o heyecanı ve gerilimi izlerken tüm vücudumda hissettim ama senaryonun sonlarına doğru baya saçmalamışlar. eğer filmin sonunu toparlayabilselerdi filmin büyük olasılık devam filmlerini de görürdük ama maalesef iyi toparlayamamışlardı bana göre.
 • uzun zamandır böyle güzel senaryolu bir korku filmi izlememiştim. ancak testere olabilecekken oyuncu seçimleriyle peker açıkalınlı destere olmuş. bir 10 sene sonra iyi oyuncular ile yeniden çekilmiş hali 8,3/10 imdb puanlı bir filme dönüşebilir.

  edit: hayatında kaç tane 8,3 puanlı korku filmi izledin diyen çıkabilir, haklıdır da fazla gaza geldim 7,6 olur ama * .
 • bir saati biraz geçkin süresiyle gayet tadında, güzel bir film. hoş bir hikayesi var. özellikle internet kültürüne yaptığı göndermeleri ve anonymous çakması masked freaks'i başarılı buldum. beklentiyi yüksek tutmadan izlenirse korku ve gore sevenleri tatmin edecektir diye düşünüyorum.

  --- spoiler ---

  filmin ortasında esas kurbanın emma olduğunu görmek beni ne kadar ters köşeye yatırdıysa, masked freaks ortaya çıktığı anda onları gönderen köstebeğin abby olduğunun -bence- o kadar kolay tahmin edilebilir olması o kadar üzdü. zaten tahmin edemeyenler için ilerleyen sahnelerde "aramızda bir köstebek var" şeklinde kör göze parmağı sokmuşlar.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "kanlı oyun", 2016 avustralya yapımı korku filmi. senaristleri ve yönetmenleri cameron cairnes ve colin cairnes ikilisi olan düşük bütçeli ama ilginç bir filmdir. filmin başrollerinde meegan warner, ian meadows, olivia dejonge ve josh quong tart yer almaktadırlar. son olarak, filmin imdb.com puanı 5,8/10'dur.

  konusu
  scare campaign adlı kamera şakası programı 5 yıldır insanları korkutmakta ve ilgiyle takip edilmektedir. ancak internet üzerinden yayın yapan bir başka program ratinglerini tehdit etmeye başlayınca, şakaların dozunu bir adım öteye götürmeye karar verirler. sıradaki şakalarında, bir akıl hastanesinin yeni bekçisi rohan'ı (josh quong tart) oldukça gerçekçi yöntemlerle korkutmayı denerler. ne var ki rohan bu yeri çok iyi tanımaktadır ve şakaya tahammülü yoktur. ekip için şaka olarak başlayan çekimler, son derece ciddi bir hayatta kalma mücadelesine dönmüştür.

  imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt4467626/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/scare_campaign

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=_hgvyjwcldi

  --- spoiler ---
 • az önce seyrettiğim ve düşük bütçesine rağmen senaryosunun özgünlüğü ve mekanların kullanım şekliyle iyi bir iş çıkarttıklarını düşündüğüm korku filmi.
  oyunculuklar eleştiri almış ancak kısıtlı bir süre* içerisinde hem konuyu ideal bir şekilde anlatıp hem de oyunculukları ön plana çıkartmak çok da mümkün bir şey değil. bu nedenle oyunculuklar üzerinden dayak atmak yerine sonuç kısmının, filmin enfes senaryosuna yakışmayacak bir biçimde bağlanmasına odaklanmak daha doğru olacaktır.

  korku sevenlerin muhakkak izlemesi gerek. şeytandan ruhdan geçilmeyen korku sektöründe, kendinizi sanki yeni bir tür keşfetmiş gibi buluyorsunuz. korku filmleri, ayakları yere bastığında gerçekten rahatsız edici oluyorlar. filmin içerisinde karakterlerin de kendi aralarında sık sık tartıştığı şekilde, gerçek korku için benzer tarzda yapımların artması sevindirici olacaktır.
 • scare tactics ve thesis hastası şu garibanı akşam saatlerinde eğlendirdiği için teşekkürlerimi sunmak istediğim film. dondurma üzerine dökülen çokolat sosu ve fındık misali bir de the purge eklemişler.

  imdb'nin çapsız puanlama sistemine kurban gitmiş, bir 7 değil de en azından 6.5 puanı görmesi gerekirken 5.7'de kalakalmış, üstelik izleyip de beğenmeyen kişi/olumsuz kullanıcı yorumları sayısı azken.

  --- spoiler ---

  masked freaks elemanlarından birinin çocuk çıkması bana the it crowd'un malum sahnesini hatırlattı.
  --- spoiler ---