• ne halt olduğu belli olmayan vasat romantik komedi. uyuşturucuyu övüyor mu, itin götüne mi sokuyor çözemedim yıllardır.
  • bir mafya mensubunu anlatır gibi görünen ancak psikopat bir seri katili anlatan film....birazda anadoludan istanbula gelip hertürlü pisliğe karışan insanların hayat hikayelerine de benziyo hazin sonuda dahil....
  • 6 eylül'de blu-rayi çıkacak olan efsane film
  • filmin blu-ray tanıtımından güzel fotoğraflar için ->
  • öyle bi "okay" diyen karaktere sahiptir ki adam şimdi seni öldüreceğiz, oggeey? dese tamam abi dersin. böyle bir kötü adam filmdir işte.
  • gelmiş geçmiş en iyi mafya filmi.

--- spoiler ---

filmin sonunda tony yediği onca kurşuna rağmen ayakta kalmış, fakat yediği tek bir kurşun onu yıkmaya yetmiştir oda sırtından yediği kurşundur.

--- spoiler ---
  • namusuyla un ticareti yapmaya çalışan kolombiyalı bir emekçi olan toni manto'nun acıklı yaşamını anlatan vasat film. un sektörünün bu kadar kanlı, rekabetli ve hareketli olduğunu bilmezdim bu film öncesinde.
  • bu filmde al pacino yerine neredeyse daha çok yakışacak diyebileceğimiz michael bolton'u şurada sonlara doğru tony montana olarak görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=gi6cfkcmhjy
  • şimdi farkettim de tony montana'nın açgözlülüğü, tüm dünya benim olacak lafları, emrinde çalıştığı adamın metresine göz dikmesi, hatta ve hatta deyim yerindeyse köyden indim şehire durumu tamamen salkım hanımın taneleri filmindeki zafer algöz'ün canlandırdığı karakterle birebir aynı. hatırladığım kadarıyla o da istanbul'a bi beyin yanında işe girip ona yalaklanırken bi taraftan evdeki kadına yan gözle bakıp, diğer yandan da nasıl zengin olurumun yollarını arayan pislik bi tipti.
hesabın var mı? giriş yap