• kariyerini memelerine, popülaritesini de marvel'a borçlu olan aktrist.
  • memesi ve götü olmasa popüler olamayacak diye eleştirilen muhteşem güzel bir oyuncu. amaç zaten bu kombinleri tutturabilmek değil mi? *

bu arada bir diğer tanrıça margot robbie, bir diğeri ise beni gözlerine bakınca elektrik çarpıyormuş hissiyle büyüleyen alexandra daddario.
  • bilmeyenler için söylüyorum: kadın
  • "her" filminin yarısına kadar sesiyle yüzünü eşleştiremeyip iki kere aynı kadına, hem sesine hem yüzüne aşık olmuşluğum vardır.
  • icloudleak fotoları efsane olan hatun.
  • beğenmiyorum bu kadını, dikkatlice de bakıyorum yine beğenmiyorum.
  • disney'i dava etmiş iki gözümün çiçeği.

--- spoiler ---

“black widow” star scarlett johansson has filed a lawsuit against disney, alleging her contract was breached when the studio released the marvel movie on disney plus and in theaters on the same day.

“disney intentionally induced marvel’s breach of the agreement, without justification, in order to prevent ms. johansson from realizing the full benefit of her bargain with marvel,” the suit reads.

--- spoiler ---
  • disney'i, black widow filmini hem sinemalara hem disney+'a aynı anda çıkardığı için dava etmiş, zira sözleşmesi uyarınca filmin gişe geliri üzerinden pay alıyor ve haliyle disney+'ta filmin gösterilmesiyle düşen gişe geliri, kendisinin de gelirini etkiliyor.

fakat bana sorarsanız buradaki mevzu bir kişinin alacak-verecek mevzusu değil; hollywood'da çetin bir savaş süregeliyor ve bu dava da onun bir yansısı. bu savaş, eski hollywood düzeni ve yeni stream düzeni arasında oluyor.
    hatırlayanlar olacaktır, ara ara kimi yönetmenler stream servislerinden olumsuz ifadelerle bahsetti, benim ilk aklıma gelen nolan; "endüstrimizin bazı en iyi film yapımcıları ve starları bir gece evvel yatağa en büyük film stüdyoları için çalıştıklarını düşünerek gittiler ve uyanıp en kötü streaming servisi için çalıştıklarını keşfettiler". [kaynak: hollywood reporter]

hollwood'daki yerleşik yapıların yöneticilerinin, yeni düzenden hazzetmedikleri malum, sebebi tam olarak ne, kestirmek güç ama teknoloji firmalarının ve sektörün dışından gelenlerin işleri bulandırmasını sevmedikleri belli.
    malum hollywood'un büyük beşlisi; colombia, paramount, disney, warner bros. ve universal. en son warner bros. at&t çatısı altına girdi. film stüdyoları ile amerikan televizyonu göbekten birbirine bağlıydı -film stüdyolarının aile şirketleri, aynı zamanda kablolu televizyon kanallarının da sahibiler- bu yüzden iki sektör de hiçbir zaman doğrudan birbirine tehdit olmadı. kuklacı aynı olunca, kavga çıkmadı! ancak düzeni, özellikle netflix feci bir şekilde bozdu ve takip eden trend bizi bugüne, stream çağına getirdi. bugün belki tarihte ilk kez hollywood tehdit altında.

hollywood'daki kurt yöneticiler bu durumla nasıl baş edecek bilmiyorum, böyle davaların sayısı artar mı -olabilir! günün sonunda oyuncular parasına bakar gibi geliyor bana, stream'den daha çok para kazandıklarını keşfettikleri an "sinema" anlayışımız tamamen değişmiş olacak.

yine de beni asıl endişelendiren hollywood'un iç çekişmeleri değil; zira en nihayetinde bir şekilde anlaşacaklar... beni asıl meraklandıran çin'in önümüzdeki 10 yıl içinde hollwood'da nasıl bir etkinliğe sahip olacağı! amerikan propaganda makinesi, bir çin propaganda makinesine dönüşecek mi, çinli teknoloji firmaları yeşil dolarlarıyla film stüdyolarını almak için los angeles'a uçtuğunda neler olacak?

bir devrin sonuna şahit oluyoruz, bu kesin!
  • herhalde şimdiye kadar en az 100 milyon dolar falan kazandığı film serisinin yapımcı şirketine dava açmış.
    filmi hem sinemalarda hem de disney plusta yayınladıkları için.
    cebine bi kaç milyon az girince geceleri uyuyamaz olmuş.
    kendisi yahudidir.
    daha fazla bi şey demeye gerek yok
  • kadının şirkete açtığı davayı bile yahudiliğe bir şekilde bağlayabilmek için ancak ve ancak büyük resimci bir türk vatandaşı olmalısınız.
hesabın var mı? giriş yap