şükela:  tümü | bugün
 • anlamadığı bir konuda yorum yapıp kinine rasyonel temel oluşturma çabasına giren yazar.

  (bkz: #30464668)

  karadenizde iyot fazlalığı değil eksikliği var.
 • iyot konusunda cahilliğin dibinde... düşünce alemi zaten bir şeye benzemiyor da iyot konusunda bilgi verelim. karadeniz'de iyot eksikliğine bağlı tiroid bezi hastalıkları sık görülür, doğrudur. fazlalığı kısmını geçerek söylemek isterim ki yapılan çalışmalar da bunun sebebinin sularda iyotun eksikliği olduğu ortaya çıkmış. yapılan detaylı çalışmalar sonucu ise her köyün suyunda değişen oranlarda iyot olduğu görülmüş. belli bölgelerde normal düzeyde iken, belli bölgelerde yani doğu karadeniz tiroid hastalıkları için endemik olsa da kendi içinde heterojen bir dağılım göstermekte.

  -düşünce alemi hiç tanışmadığı veya karşılaşmadığı insanları genelleyebilecek kadar sığ
  - bilimsel noktalarda yetersiz. ( ama hipertiroidinin bulgularını google amcaya soracak kadar bilgili, hakkını yemeyelim)
  -...

  bu yazıyı bir noktada sonuca bağlatacak kadar bile değeri yok.
 • la sportiva ya da five ten yerine tercih ettiğim katadır. yüksek irtifa için ürettiği botları da çok kalitelidir. türkiye'de pek tercih edilmiyor. sanırım sebebi türkiye disbiritörünün olmaması ile alakalı. internet üzerinden satan türk alışveriş sitelerinde bile yok.
 • karaköyde meydan av outdoor da bir çok modeli bulunabilecek hem kaliteli hem uygun fiyatlı treking,tırmanış,dağcılık kayak vs.. ayakkabıları var.
 • telemark, dağcılık, tırmanış konusunda çok başarılı botlar üreten. bu sene türkiye'de yeniden bazı modelleri ile giriş yapmış olan üst segment marka.

  ileri seviye dağcılar için tavsiye edilir.
 • ah'ha, yıllar sonra hem de dokuzuncu nesil olarak karşıma çıkan yazar...
  msü'deki geyik dönergecimizin 2. ayağıdır kendileri, * eh, az ömür törpülemedik vaktiylen...

  şimdi, this is scarpaaa! diye bağırıp kıçına tekme atasım var, geç bile kaldığı için...
  e, hoşgelmiş madem....
 • kendisini sözlüğün yazar kalite kontrol departmanı sorumlusu zanneden, hiç üzerine vazife olmayan şekilde üzerine vazife olmayan konularda ortaya çıkıp saçma sapan ahkam kesen, ve ahkam kesmeye kastığı kişileri de ayar yiyip altından kalkamama korkusu yüzünden çaylak olduğu için cevap hakkı bulunmayanlardan seçen, en ucuz ve en ilkel sataşma yöntemleriyle dikkat çekip prim yaparak ses getirmeye gayret gösteren naçar zavallı.

  kendisine bu güne kadar hiç kimse tarafından kofti biri olmadığı ve üstün donanımlara sahip eşsiz ve bir o kadar da dolu bir yazar olduğu söylenmediği için, içinde kalan bu uktenin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak adına sürdürdüğü içsel savaşın ve gösterdiği fevkalbeşer mücadelenin boyutlarına, bazı yazıları incelenerek rahatlıkla şahit olunabilir. bu uzun ve yorucu mücadelede kendisine başarılar diliyoruz.

  sevgilerimizle,

  sözlük yazar tanzim bürosu

  "ıf you fuck with me leaves me alive, one after a workout, which means ı never knew tuco!"

  (bkz: tuco benedicto pacifico juan maria ramirez)
 • çömez. sataşmadan önce baksana kardeşim ben kimim, neyim? sence sansürü destekleyen birisi miyim? aha bak sitenin en üstüne bile koca banner koymuşuz sansürsüz internet diye. (bahsettiğim kendi sitem: http://www.ayperiugur.com/)
 • o değilde deli bilek var herifte yine yendi beni... atıp tutanları uyarayım...
 • david eddings'in tamuli serisinde geçen bir karakter.

  --- spoiler ---

  annesi ablası vs çok allengirlidir. orospu çocuğudur desek yanlış olmaz. çok dayak yemiş zamanında bu ikisinden ve müşterilerinden. o yüzden kafayı da yemiş biraz. onca tanrı varken, dünyayı yönetme arzusuyla yanar tutuşur haspam. e deli işte.

  zalasta'nın oğlu olduğunu öğrenmek biraz şaşırtabilir ama serinin sonları kimi şaşırtmıyor ki.

  --- spoiler ---