şükela:  tümü | bugün soru sor
 • asil dali makina endüstri olan alman aile sirketi. lastik üreticisi continental'i satin almasi ile tüm dikkatleri üzerine cekmistir ancak su anda dünyanin dört bir yaninda hissedilmekte olan küresel kriz dolayisiyla aldigi kredileri geri ödeyemez hale gelmistir...
 • almanya'da üretilen bir bira markası.
 • rulman endüstrisinde aşmış firma.
  grup altında toplanmış 3 ana marka mevcut. luk, ina ve fag. luk debriyaj, volan sistemleri ve tork konvertörleri, ina endüstriyel rulman, kayar yatak, lineer motor, fag ise ağırlıklı otomativ sektörü için özel rulman çözümleri üreten markalarıdır.

  şirketi anlatma sebebine gelince,
  arkadaş bir mühendisin hayatını kurtaran, patentli, internet üzerinde bir kataloğu var bunların medias diye (versiyon 5 şu anda) şahane bir olay.

  üretmek büyük olay evet ama alıcıya gerekli bilgileri vermek bence çok daha zor iş. ben bir lineer yatağın emniyetli bağlanma şekillerinden tutun, hangi pozisyonda hangi yükü taşıdığını sadece 3-4 tık ile görebiliyorsam, üstüne üstlük seçtiğim ürünün envai çeşit formatta 3d ve 2d çizimlerini tam detaylı şekilde edinebiliyorsam fiyat farkı uçuk olmadığı müddetçe o firmadan aldırırım ürünleri. pazarlamanın en önemli aşaması bence müşterinin bilgiye rahat ulaşabilmesi. bence tabi, pazarlamadan anlamam pek.

  kısacası, tasarıma yeni başlamış arkadaşlara tavsiyem olsun, tabi hala bilmeyen kaldıysa.

  [http://www.schaeffler.com.tr/ http://www.schaeffler.com.tr/]
  [http://medias.schaeffler.de/medias/tr!hp/ http://medias.schaeffler.de/medias/tr!hp/]
 • katledilen yahudilerin saçlarıyla döşeme yaptığı iddia ediliyor.