şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haber

  "ab komisyonu'nun kabul ettiği önergeye göre, schengen bölgesine seyahat etmek isteyenlerin vize başvurularının sonuçlandırılmasının 15 günden 10 güne indirilmesi planlanıyor. diğer taraftan başvuru ücreti 60 eurodan 80 euroya çıkartılıyor.

  gelecek dönemde kabul edilmesi planlanan yeni kurallara göre, ab ülkelerine seyahat etmek isteyenlerin vize başvurularının sonuçlandırılması 15 günden 10 güne indirilecek.

  ayrıca vize başvuruları seyahatten 6 ay öncesine kadar yapılabilecek. bu süre şu anda 3 ay. önergeye göre, başvurular elektronik ortamda yapılabilecek."
 • başvuru ücretindeki artış için gelebilecek tepkileri bastırmak için söylenmiş de olabilir.. bunun takibini kim yapacak ki.. adamlar sana 15gün sonra yanıt verse yine kuzu kuzu gideceksin pasaportunu alacaksın..
 • var ya yandaşlık yapmaktan kimsenin beynine kan gitmez olmuş.

  15 günden 10 güne düşecek şeyi müjdelerken araya 60 euro'dan 80 euro'ya çıkan başvuru ücretini de ufak bir ayrıntı olarak eklemişler.

  bugüne kadar başvuru süresi değil de başvuru ücreti daha büyük problemdi. oraya atsana başlığı "başvuru ücreti zamlandı" diye, yok illa ters algı yaratacaklar.

  merak etmeyin korkmadan yazın bunu ya, hükümetle alakalı bir şey değil bu!
 • 15 günde 60 euro kazanırken * artık 10 günde 80 euro * kazanacaklar.

  iyi inovasyon la.
 • ''kahrolun geziciler, cehapeliler, fetöcüler, pkklılar, dhkpcliler, mlkpliler, ypgliler, doğal gaz ithalat lobicileri ve daha niceleri. reis nasıl da verdi coşkuyu gavurlara, bu hıristiyan birliği bizi oyalıyor avrupa birliği yalan nasıl da kaptık bu gelişmeye ilaveten 3 milyar oyğo ödemeyi ama? hahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahhahahahhahahahahahahahahahahhahaha.''

  şeklinde kahkaha atıp akabinde ve detayında;

  '' avrupa bitiyür ve bize muhtaç olacak, bizim borumuzu çıkarmamıza şunun şurasında kaldı 5 sene çatlayın, dolar ve avro nasıl da 3,86 ve 4,79'a dip yaptı ama, bizi bitiremezsiniz, yetti artık elitistliğiniz, yaşasın sarı taksi, yaşasın mado, yaşasın kızılkayalar yaşasın milli sermaye anadolu kaplanları, ekonomimiz şaha kalktı adeta hahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahaha''

  diye tepki verdiğim kısalma. dikkat edelim de çok çabuk kısalmasın.
 • en güzel tarafi "önergeye göre, başvurular elektronik ortamda yapılabilecek" olan haber
 • şimdiye kadar sekiz schengen vizesi aldım. bunların hiç birinde on beş gün süren işlemim olmadım. hatta on günü dahi bulan olmadı diyebilirim.

  buradaki esas olay 20 euro daha geçirmeleri ama nedense(!) önemsiz bir ayrıntı olarak görülmüş.
 • kendi vatandaşlarımızı kazıklamadan nasıl avrupa birliği'ne girdi yaratırız diye düşünmüş adamlar.

  bunun sonucunda türkiye gibi kendi vatandasını vergiyle zamla öttürmekten sıkılmayan devletleri örnek almışlar vermişler küsküyü 3. dünya ülkelerine.

  60 euroluk vize ücretini, %35 zamla 80 euroya çıkarmışlar.

  %35 zammı avrupa'da kimse normal karşılamaz ama biz seviniriz medya yandaşlığından bunu görmez. süre kısaldıyı haber yapar. zaten o da sadece bize değil, tüm 3. dünya ülkelerine aynı.

  ama boşverin aktroller dediği gibi bizim anlayışımız yanlıs ülke yenı yenı topluyor, yavas yavas gececez avrupayı, köstek olmayın destek olun amına koduklarım.
 • bugüne dek aldığım schengenler 9-25 gün arasında, hep farklı sürelerde sonuçlandı. sanıyorum konsolosluğun yoğunluğuyla alakalı bir durum. ayrıca 3 ay öncesinden başvuru kabul edildiği yazmasına rağmen 30 günden önce başvuru kabul etmediler hiçbirinde. 6 ay öncesi başvurunun pratikte uygulanacağını düşünmüyorum. nur topu gibi 20 euro zam doğrudur bak ama, ona inanırım, hatta hemen uygulamaya geçilir bu maddede.

  yine sayfa sayfa evrak hazırlayacak mıyım? evet. parmak izi vermeye gidecek miyim? 3 sene içinde aldıysan hayır, almadıysan evet. sen şu evrak işini bitir önce, online kimlik bilgilerimle başvurabileyim en azından, bana öyle müjde ver. 20 euro zam diyor hala ya.
 • zannedersin avrupada enflasyon var da zam yapılıyor.