4541 entry daha
  • avrupa yanlis yapiyor bence. tüm türkiye´nin sadece %10´u falan pasaport sahibi. kimse de cok özledim avrupalilarin nur yüzünü, ah bi vize verseler de gitsem demiyor; insanliga mal olmus ortak kültür mirasi eserleri görmeye gidiyor yani. iki dirhem bir cekirdek dolasiyor insanimiz.

ben varsayildigi gibi hükümetin engelledigini sanmiyorum. öyle olsa yunanistan´la kapida vize andlasmasi yapmazdi. giden gidiyor zaten. yahut suriyeliler geldi diye düsünenlerin düsündügü gibi de degil. 7 ceddine dair belge veriyorsun belli degil mi kimden olma kimden dogma oldugun?

bence avrupa su an diplomali genclerin avrupa´ya gitmeye calistiginin farkinda ve normal prosedürle gelsinler istiyor. cünkü ihtiyaci yok. krali var adamlarda aciliyeti yok. ama anaokulu ögretmenine, hemsireye, ustabasina ihtiyaci var. simdi haziran´da gececek yasayla turist vizesiyle is aramak almanya´da serbest olacak dogru biliyorsam. eger isciye, ustaya kolay vize cikmaya baslarsa teorim dogrudur.
  • 10 temmuzda isviçre' ye seyahat planlamıştım. tls contact vize randevusu en erken 4 temmuza veriyor. dolayısıyla 10 temmuza yetişmem mümkün görünmüyor.

başka öneriniz var mıdır? yunanistan' a falan başvursam o vize ile isviçre'ye gidebilir miyim? önce yunanistan'a mı girmem gerekli?

sokiim böyle vaziyete.

edit: birisi iptal etti sanırım 22 mayısa randevu aldım.
  • idata'da ve vfs'de randevu bulamadım.
    en hızlı nereden alınabilir, bilgi veren olursa allah tuttuğunu altın etsin.
  • yüzyıllar sonra sözlük kalırsa bu başlığı okuyanlar duygulanacaktır. avrupa da 2 tur atmak icin belge toplayıp şekilden sekile giren gençlerimizi gördükçe üzülüyorum.
hesabın var mı? giriş yap