şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1920'ler almanya'sında ilk kurulduğundan beri, tamamen el emeğiyle üretilip boyanarak hazırlanan minik figürler üretmiş ve hala aynı işi, hala el boyaması yaparak, %100 sağlıklı biçimde yapmayı sürdüren firma.

  başka yan yollara dalmadan, farklı oyuncaklar, farklı ürünler üretmeden, sadece ve sadece ilk başta yani 80 yıl önce yaptıkları işi yapmaya, figür üretmeye ısrarla devam edip dünya çapında birçok ödüller kazanan böylesine büyük ve güçlü bir firma olabilmek saygı duyulası, önünde eğilinesi bir başarı...

  gerçeğine en yakın biçimde üretilmiş minik hayvan ve şövalye figürlerini d&r'larda ve büyük oyuncak mağazalarında genelde kasalara yakın bir alanda kendilerine ayrılan 5-6 raflık minik alanda incelemek mümkün. fiyatları çin malı kanserojen boyalı benzerlerinin neredeyse 10 katı, ancak gerçekten kaliteli, sağlıklı, ömürlük ürünler. pek de sevimliler.
 • neyseki çok fazla kuş türü figürü olmayan şirket. arayıp arayıp zar zor buluyorum elimde olmayan kuş türlerini.
  yoksa her ay maaşı bunların figürlerine yatırıp aç gezeceğim. öyle böyle değil güzel figürler üretiyorlar.
 • adeta bir çılgınlık. minik hayvan figürleri üreten alman menşeili firma. hayvanları seviyorsanız ve sehir bebesi olarak belgesel bağımlısı bir çocukluk geçirdiyseniz, minik hayaller kurdurarak doğaya dönüş olanağı sağlıyorlar size. lise sona giderken d&r'dan iki adet kuzu figürü almamla başladı. ogün bugündür bu ufak mucizeleri edinmekten alıkoyamıyorum kendimi. en son 32 adet olmuşlardı. bir de türkiye'de biraz pahalı. avrupa'da ise daha makul fiyatlara satılıyor, özellikle almanya'da.
 • "nereden bulaştım şunları toplamaya ?" dedirten oldukça tuzlu oyuncak markası. yalnız her figürü o kadar iyi değildir. muadili olan fakat kapanmış papo markasının bazı figürleri anatomik olarak daha doğru ve estetiktir. özellikle paponun aslan, kaplan ve çita gibi figürleri çok daha detaylı. bir de mojo animal planet diye bir marka var. bu markanın ürünleri schleich ve papo kadar detaylı ve özenilmiş olmayabiliyor fakat ürettikleri bir kaç parça değerlendirilebilir. özellikle komodo ejderi. fiyatı da zaten 1 -2 lira daha ucuz oluyor. bu yaştan sonra üzerimize kıyafet almıyoruz, oyuncağa küçük bir servet yatırıyoruz. allah akıl fikir versin
 • tüm paramı ve mal varlığımı yatırdığım figürleri üreten firmadır kendisi. hastalık gibi bir şey. almayacağım artık diyorum ama dayanamıyorum. küçükken almanyadan gelmişti bana 100 taneye yakın çeşit çeşit hayvan. uzun yıllar oynadım sonra annem bu ne kuş boku gibi heryerdeler dedi hepsini attı. şimdi kendim çalışıp kendi paramla kendi evimde koleksiyonunu yapıyorum.
 • turkiye piyasasindan cekilme karari almasi cok uzuyor beni.

  her hafta aliyorum abi, tam 5 yildir surekli biriktiriyorum, n'olur gitmeyin...
 • elinde köpek ya da kedigiller koleksiyonu olan ve satmak isteyen olursa beni yeşillendirebilir. tam bir hastalık bu,bazı d&r mağacalarında 2.ürünlere %50 indirim kampanyaları var.