şükela:  tümü | bugün
 • amerikalı hipap çetesi. adamı. gang.
  http://www.youtube.com/watch?v=lgrhkwfhvnm
 • oxymoron adındaki ilk stüdyo albümünü bu yıl içerisinde çıkaracak olan rapçi. son zamanlarda dinlediğim en yetenekli rapçilerden biri.

  kendrick lamar ile beraber söylediği collard greens adlı şarkısı çok iyi.

  edit: amaruyetmişbir whatsapp'tan uyardı 3 albümü olduğuna dair, 2 albümünü bağımsız olarak çıkardığı için değerlendirmeye almamıştım.
 • 2011'de çıkardığı setbacks ve 2012'de çıkardığı habits & contradictions olmak üzere hali hazırda zaten iki stüdyo albümü vardır. bu sene çıkaracağı oxymoron ise, bağımsız plak şirketleri ile yayınlanan bu ilk iki albümünün aksine interscope records çatısı altında dağıtılacağı için büyük bir plak şirketinden çıkardığı ilk albüm olacaktır. iyi çocuktur, severiz.
 • gangsta in designer (no concept) şarkısında genesis'in firth of fifth isimli şaheserini sample'layan ve her geçen gün adını biraz daha fazla duyuran kral rapper.
 • bir gun cok unlu olacak bir rap dusunuru. "man of the year" sarkisi hip hop listelerini sallayacak gibi duruyordu ama su ana kadar iyi bir giris disinda bir sey yapamadi.
 • kendrick lamar, ab-soul, jay rock ve kendisinden oluşan black hippy'nin kurucu üyesi. doğma büyüme los angeles'lı olan bu mc'nin adının schoolboy kısmı lisedeyken 3.30 ortalamaya sahip olmasından, q ise adı quincey'nin baş harfinden. böyle iyi bir ortalamaya sahipken liseyi bırakıp uyuşturucu satıcılığına başlaması ve sonrasında kızına daha iyi bir hayat sağlama çabasıyla rap işine girmesi takdir edilesi bir durum. son olarak ise q, günümüz mc'lerinden kesinlikle en iyiler arasında yer almakta.
 • son albümü oxymoron ile notorious big'nin ready to die'ından sonra çizilen en gerçekçi torbacı portresini çizmiş los angeles'ın figueroa street'inden kopup gelen bir repçi. bütün albüm boyunca kullandığı iç karartıcı beat'ler şarkılarında anlattığı reçeteli hap kullanmaktan algısı dimağı sikilmiş, şizoparanoyaya yelken açmış zat imajını perçinlerken, schoolboy bu albümde hands on the wheel tarzı şarkılara yaslanıp tribünlere oynayacağını düşünenleri ters köşeye yatırmış durumda.

  albümdeki şarkıların tarzı ağırlıklı olarak bi önceki albümdeki "oxy music" ile benzeşiyor.

  bi türlü gözüme giremeyen "prescription/oxymoron" ve rap camiasında bitme noktasına gelen "storytelling" tekniğini yeniden ete kemiğe büründüren "hoover street" albümdeki konsepti özetleyen şarkılar.

  arada bu albümde üstüne titrenen konseptin bokunun çıktığı çok belli olsa da en olmuş diyebileceğimiz şarkı 90'larda new york'un nas ve biggie ile beraber üç büyüklerini oluşturan raekwon'ı da yıllar sonra duyduğumuz "blind threats"...

  "and if god don't help me this gun will, ı swear ı'm gon find my wayyy"

  diye bi nakaratı var daha ne olsun.

  tyler the creator'ın el attığı şarkı ise albümdeki en büyük hayal kırıklığı. son gün akla gelip yapılmış olsun diye yapılan ödev gibi bişey olmuş.
 • sözlerinin büyük çoğunluğunu başkalarına yazdıran rapper. flowu iyidir, beatlerini de güzel seçer. kendrick lamar ile kıyaslanması abestir zira schoolboy gangsta rap yapar ve dolayısıyla tarzı club banger'a daha müsaittir. kendrick lamar ise storytellingin dibine vurmuştur, beatleri nispeten daha dingindir.

  kendisini seven ve collard greens, man of the year gibi şarkılarla yeni yeni tanımaya başlayanlardan ricam; oxymoronu çıkartmadan sikecek kalitedeki habits&contradictions albümünü baştan sona dinleyin kardeşlerim. kendisini üç dört senedir takip edenlerin neden oxymoron'da hayal kırıklığına uğradıklarını anlayacaksınız. ab-soul de yakında yeni albüm patlatıyor, yakında bi tde setlist yapmak farzoldu.

  kıyak:

  (bkz: druggys with hoes again)
  (bkz: sacrilegous)
 • tanımı ''aoo''dur. artık biz de refleks olarak açar açmaz aoo diyoruz, en son arkadaş aoo açsana ya dedi.
  ilgili aoo'yu duymak için link.

  edit: en güzeli bence collard greens. aoo
 • oxymoron adlı albümü 57. grammy en iyi rap albümü adayı olan rapper.