şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biyokimyacı dr. william h. schuessler bulmuş. 1873 yılında tee. 12 hücre tuzunu kategorize etmiş, vücudun ihtiyaç duyduğu bazı önemli minerallerin, kendi hücrelerinin tümünde, uygun bir denge içinde olduğunu bulmuş. bir dengesizlik veya bu minerallerin herhangi birinin eksikliği, dokularda hastalığa yol açıyor demiş.

  ülkemizde ne kadardır bu tedavi yöntemi (?) biliniyor bilmiyorum, ben 2-3 ay önce öğrendim. ilk duyduğumda koşaraktan ekşisözlüğe girdim neymiş diye amma velakin burada konu hakk. birşey bulamadım. ekşide ilk kez bir başlık bulamadım, şaşkınım....

  bilenler şenlendirirse buraya şahane olur.

  minik minik haplardan oluşuyor, gunde 15-20 adet alıyorsunuz ihtiyacınıza göre; ornegin 4 ve 6 numaralardan 15’er adet almak bnm tedavim gibi...

  alıntı ( beslenmedestegi.com)

  günümüzde, schussler’in kullandığı hücre tuzlarının kendilerinin doğrudan besin takviyeleri olmadığını anlamış bulunuyoruz. hazırlıklarında, homeopati prensiplerini izlemişti. genelde bu kavram, modern tıbbın tersi gibi görünen bir temele dayanır; inanışa göre, doz azaldıkça yararı artar. hücre tuzları homeopatik ilaçlar gibi, sürekli seyreltme, sallama ve succussion süreci ile hazırlanmaktaydı.

  1- kalsiyum fluoratum

  kalsiyum fluoratum, bağ dokusu, bağ ve tendonların elastikiyetini yükseltmesi yanı sıra, kemiklerin ve dişlerin sıkılığını artırır. varis destekleyici tedavinin yanı sıra, kas ve bağ yaralanmaları ve suşları için uygundur.

  2- kalsiyum fosforikum

  kalsiyum fosforikum, kemik ve dişlerin büyümesini ve iyileşme süreçlerini destekler. kırıklar ve osteoporoz tedavisinde de yardımcıdır.

  3- ferrum fosforikum

  ferrum fosforikum, tüm enfeksiyonların ilk aşamalarında büyük bir yardımcıdır. akut enflamasyon, ateş vakaları, taze yaralar, kesik ve dikişler, birinci derece yanıklar için uygundur.

  4- kalium chloratum

  kalium chloratum, rinit, bronşit, gastrit, kolit ve sistit gibi tüm mukus iltihaplanmalarında yardımcıdır. özelliğin hastalığın dışarı sızma gibi net semptomları gösterdiği, enflamasyonun ikinci evresinde etkilidir.

  5- kalium fosforikum

  kalium fosforikum, zihnin dengeli bir hal içinde olmasına yardımcı olur ve sinir sistemini dengeler. zihinsel, duygusal, fiziksel yorgunluk ve halsizlik tedavisinde destekleyicidir. depresyon tedavisinde etkindir.

  6- kalium sulfuricum

  kalium sulfuricum, kronik iltihapları ve kronik cilt bozuklukları gidermek için yardımcıdır. yavaş iyileşen yaralarda, boğaz, konjonktiva ve burun gibi mukoza iltihaplarının iyileşme sürecini destekler.

  7- magnezyum fosforikum

  magnezyum fosforikum, sık karşılaşılan kramp ve kas spazmları tedavisinde etkilidir. kas ağrısı, adet ağrıları, gastrointestinal sistemdeki ağrılı spazmlar, boyun veya omuzdaki olası gerilimler tedavilerinde destekleyicidir.

  8- natrium chloratum

  natrium chloratum, vücut sıvılarının dengesini düzenler. ishal veya kusma gibi gastrointestinal şikayetlerde yardımcıdır.

  9- natrium fosforikum

  natrium fosforikum, asit-baz dengesini düzenler ve hiperasidite tedavisinde etkilidir. genel olarak metabolizmaya yardımcı olur ve yağ açısından zengin gıdalar ve asit reflü sindirimindeki hazımsızlık, mide gazı ve bozuklukları gibi sindirim şikayetlerinde destekleyicidir.

  10- natrium sulfuricum

  natrium sulfuricum genel detoksifikasyon işlemleri ve sıvı atılımını destekler. aşırı doku sıvıları salgılanmasında yardımcı olur ve karaciğer fonksiyonunu destekler.

  11- silicea

  silicea saç ve tırnakların elastikiyetini ve sıkılığını korumaya yardımcı olur. kırılgan saçlar ve tırnaklar, saç dökülmesi ya da düzensiz tırnak büyümesi durumunda etkilidir. silicea, elastikiyetini artırarak deri ve bağ dokusu güçlendirir.

  12- kalsiyum sulfuricum

  kalsiyum sulfuricum’un anti-inflamatuar bir etkisi vardır ve hücrelerin büyümesini destekler. apse, sivilce, püstül ve pürülan süreçleri durumunda yararlıdır.
 • homeopatik yöntemlerle hazırlanan dolayısıyla bilimselliği şüpheli ürünlerdir.
 • şu başlığa bi entry gireyim de canlansın, kullanan varsa bi yeşillendirsin.
 • laktozsuz versiyonunu uzun zamandır kullandığım über ürün. bilgi isteyen suser’ lar yeşillendirebilir.