şükela:  tümü | bugün
  • saçları lastik gibi sündüren, sertleştiren, sadece dip boyası yapılmasına rağmen bunları yapan, şikayetvar gibi yerlerde benzer onlarca şikayet uzun zamandır vaki olmasına rağmen uzun süredir piyasada tutulan bir saç boyası.
  • normalde kullandığım markanın kahve tonunu bulamayınca denemek maksatlı bu arkadaşı aldım. aslında hakkında google araştırması yapmadan bilmediğim hiçbir ürünü almam ancak üzerinde yazan iddialı pazarlama cümlelerini okuyunca bir çılgınlık yapayım dedim. şimdi kendisi hakkındaki yorumları okuyorum da anladığım kadarıyla saçınızı hangi renge boyarsanız boyayın sonuç siyah oluyor. elbette kutu üzerindeki rengin birebir tutmayacağını biliyorum ama 7 küsurlu numaralara boyayıp da saçım simsiyah oldu diye şikayet yorumu yazan insanları görünce ufaktan tedirgin oldum. boyadıktan sonra sonucu yazarım buraya. inşallah kömüre dönmem.

edit: kömüre döndüm.
  • uzun yıllardır kızıl, 2,5 yıldır da bakır tonları kullanan ben denedim 7.7 tarçınlı kekini. reyonlarda görmeye başladığımdan beri bu boya kutusundaki görsele hep içim gitse de, ucuz olmasından dolayı (diğer market boyalarına göre) cesaret edip alamadım. kuaför mağduru saçlarımı makasın ucunda bıraktığımdan beri, kuaförde boya yaptırmıyorum. onun yerine kendim, profesyonel boyalarla boyuyordum. 2 gün önce gratiste alışveriş yaparken yine gözüme ilişti bu tarçınlı kek kızımız... baktım saçlarıma boya zamanım da gelmiş, 2 kutu alıp deneyeyim dedim. saç durumum hakkında da özet geceyim:
    ense boyu 30 cm uzunluğunda(koltuk altı hizasında), daha önce kuaförün keyfi sebebiyle ombre faciası yaşamış olduğundan uçların 10-15 cm kadarı hala açık ton, en son boyayı 3 hafta önce l'oréal majirouge 6,64 ile yaptığım ve akmış bir zemin var elimizde...
    2 kutu boyayı aldım ama aldıktan sonra 1 gün boyunca internet yorumlarını okudum. okuduklarım karşısında ise korkup dün boyaları iade etmeyi düşündüm. bu korkuya rağmen özgüven ve cesaret patlaması yaşayan bünyem, oturdu aynanın karşısına hunharca boyaları karıştırıp saçını boyadı. beynim bir taraftan korku salıyor bir taraftan yapacağını yapıyordu.
    inanın, ilk kez tüm boyama aşamalarını bu kadar kısa sürede bitirdim (tek başına boya yapamayanlar için avantaj). saçımı yıkarken başlayan hatim indirme seansım, havluyu saçımdan alana kadar sürdü. o da ne, kömür değilim, yaşasın. ama boya kutusunun kapağındaki kız da değilim. fakat memnun muyum? evet, manyak mısın kömür değilim bir kere... beklenti seviyesine bak!
    işin özü, hala bakır saçlarım. kutu üzerindeki renk; açık kumral bakır, yani saçınıza boyadan önce açtırma işlemi yaparsanız muhtemelen benzer tonu yakalarsınız. geri kalan ışıltı ve canlılık ise, bakım ve şekillendirmeden ve çoğunlukla da ışıktan kaynaklı. saç uçlarımın ombreden kaynaklı ton farkı yarattığını söylemiştim. diğer kullandığım profesyonel boyalarla bu ton farkını engelleyemiyordum. bunda boya yaparken harcadığım zamanın önemi büyük olsa da, 2-3 yıkamada uçlar eski haline dönüyordu. zaten boya sonrası yıkamadan itibaren uçlar "ben buradayım" diye bağırıyordu. pure color ile boyama sonrası bunu yaşamadım diyebilirim. belki zorlasam 1 kutu bile yeterdi tüm saçıma ama tepe kısımlarının uçları kalınca 2. kutuyu yarım şekilde kullandım. boyadan sonra yıkama esnasında saçta sertleşme ise ne yazık ki yaşanıyor. ben yıkama esnasında sadece durulama yaptım ve kutu içeriğinden çıkan maskeyi kullandım. maskeyi kullanınca yeniden yumuşadı.
    kalıcılığı için ayrıca editlerim.
  • vişneli turta rengi ile saçlarımı boyamaya başladım tabi ilk uygulamayi yaaa ocakta ikinci kez de 3 gün önce sürdüm. renk kalıcılık olarak güzel, zaten çok sık da boyamayı seven biri değilim bir değişiklik istemiştim sadece. velhasıl güzel boya
  • frambuazli çikolata rengini denedim bugün ve gayet memnun kaldım. inanılmaz fazla olumsuz yorum var ama sanki biraz abartılmış gibi bilemedim. uygulamasını çok kolay ve güzel renk verdi. mutlu oldum.