şükela:  tümü | bugün
 • homeopathy ile de ilgili, eski nasa çalışanı olduğunu iddia eden, bir sürü gerçekte var olmayan okullarda profesörlük iddiası bulunan, ve şimdi de aslında doğduğundan beri kadın olduğunu iddia eden william nelson adlı aşağılık bir dolandırıcının (bkz: quantum xrroid) adıyla yaptığını iddia ettiği bir cihaz. bu cihaz quantum biofeedback yöntemi ile bütün hastalıkları teşhis ve tedavi edebilme iddiasındadır. dolandırıcılıktan amerika'da tutuklanacak olunca macaristan'a kaçan bu kişi, burada cihazını scio adıyla dünya pazarına sunmuştur. ülkemizde de bu cihazı kullanma eğitimi alıp, insanlara para karşılığı bu hizmeti veren, dolandırıcı mı yoksa aptal mı bilemediğim, ancak faaliyetlerinin önüne geçilmesi gereken kişiler bulunmaktadır. insanlar da bu sene itibariyle saatine 200-300 lira vererek bu cihaza girmektedir. tıbbi yardıma ihtiyacı olan bir kişi bu alternatif tıp zırvalarına inanıp gerçek tedavi almayarak ölürse (ki amerika vs. ülkelerde bu yaşanmış, bir hastanın ailesinden william nelson'a tazminat davası açılmıştır) bunun geri dönüşü olmayacaktır.

  http://www.quackwatch.org/…topics/tests/xrroid.html
 • üretilirse, telaffuzu sorun yaratabilecek ürün.
 • halen kullananlar ve önerenler var...
  kullanıcı (tedavi edilen) yorumu bekliyorum açıkçası...
 • şuanda onunla ilgili bir webinardayım ve hiçbir şey anlamadım . gruba online frekans yollamış . yaş girerek hikayesini çıkardı falan filan . gruba verdiği olumlama sindirim sistemim mükemmel çalışıyormuş .
  bir tuşa basıp tüm tıp camiasını çöpe atmak bana fazla ya :)) meditasyona devam
 • bu tür mevzuları geçtim, allaha, dine, peygambere, hiçbir maneviyata inanmayan arkadaşıma sigarayı komple bıraktırmış sistemdir.
  bu arkadaş sigarayı rulokat gibi yiyen ve sonuç alamasa "sikerim biofeedbackini" falan diye rahatlıkla söyleyebilecek bir yapıya sahip.
  her gün de içkisini içer. kendisine "kanka içkiye de kesmek lazım, gidelim mi biz de oraya?" dediğimde aşırı bir tepki gösterip "hayır! komple bırakıyorsun öyle olunca. istemem ben. içmeyi seviyorum" dedi.

  bilemiyorum altan...