şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tanım : scirocco dude, türkiye’de vw scirocco severleri bir araya toplayan bir otomobil grubudur.

  web sitesi
  instagram

  bursa vlog

  son villa etkinliğimizin vlog’u
  scirocco dude etkinliği

  edit : öncelikle herkesin düşüncesine saygımız sonsuz. scirocco seversiniz sevmezsiniz bunu yargılamak kimsenin haddine değil. yorum yazan herkese öncelikle teşekkür ederim.

  öncelikle scirocco dude bir araba grubudur evet ama grup üyeleri diğer gruplarda gördüğünüz gibi araba başında toplanıp çekirdek çitleyip, egzoz patlatarak trafikte makas atıp milleti tehlikeye sokan kişiler değildir. instagram sayfamıza girip bakarsanız bir tane makas atılan, bir tane trafiğe aykırı hareket içeren bir video ya da görüntü göremezsiniz.

  bu iş keyif işidir. kimisi bmw sever kimisi klasik kimisi vw kimisi ford. bir araba grubu kurmak, etkinlik düzenlemel, çekim yapmak için illa çok lüks arabalara sahip olmak zorunda değilsiniz. biz arabalarımız çok pahalı en iyisi bizde demedik, demiyoruz. biz sadece sevdiğimiz arabanın bu olduğunı söylüyoruz. bu zamana kadar oluşan kötü imajı bir nebze kırmak istiyoruz. ve bu konuda aşırı dikkat gösteriyoruz.

  etkinlik videosuna gelince. “o kadar sap ne yapıyorsunuz”, “karı kız serpiştirseydiniz”, “birbirinizimi düdükleyeceksiniz” diyen arkadaşlara zaten söyleyecek sözüm yok. ki onlarında söylecek sözleri olmadıkları için bu kadar çirkinleşmişler.

  kimseye rahatsızlık vermeden, arkadaşlarımızla güzel bir etkinlik yaptık ve bir video çektik. bunuda yayınladık. yine yapıp yine yayınlayacağız. eğlenceli bir günün kısa bir çekimi. hepsi bu.

  beğenin beğenmeyin o kişisel fikriniz ama bu gruptaki insanların kim olduğunu bilmeden atıp tutmayın. isteyen herkes bir gün etkinliklerimizden birine katılabilir ve görebilir. herkese kapımız açıktır.

  edit 2 : bir arkadaş web sitesi açmamıza çok şaşırmış. mobil aplikasyonumuz geliyor ona ne der acaba :)

  edit 3 : bir çok arkadaş erinmemiş videoya dislike vermiş. videoya baktığınız için bile teşekkür ederim. ama benim anlayamadığım olay şu herkes apaçilikten bahsetmiş videoda yüksek hareketler yok, küfür yok, makas videosu yok, trafiği tehlikeye atacak hareketler yok. araçlarımızı parkedip havuzda keyfimize bakmışız ve bu anları kayıda almışız. herkes magandalığından isyan etmiş fakat ortada magandalık yok :) yani söylediğiniz şeylerle eylemlerinizde tutarsızlık var.
 • 'bu kadar keko nasıl bir araya toplandınız lan' diye düşündüren grup.
 • baba parasıyla araba almış ne kadar özel üniversite apaçisi varsa görebileceğiniz, belgesel gibi topluluktur.

  ekleme; üye olmak için kirli sakal da ön koşul herhalde.
 • villa etkinliği vlog'u da şekilmiş. böyle böyle düşüyor işte.
 • apaçi, kıro, barzo, maganda, amele, çomar... gibi kavramları birbirine karıştıran, sadece hakaret olarak kullanıp içeriğini tam olarak bilmeyenler var.

  işte bu video, "barzo nedir?" sorusunun cevabı olmuş.
 • (bkz: herkese kardeşim deyip sürekli nargile içen genç)lerin bir araya geldiği bir etkinlik olmuş.
 • (bkz: yapma bunu yapma bunu)

  adamda kalp var, şeker var, tansiyon var hocam göstermeyin böyle şeyler..
  neden bu eziyet neden bu çileee nedeeen ?

  aralarında olmak istediğim dude'lerdir.
  keyifler nasıl beyler iyisiniz inşallah

  gel hayırsız gel vicdansız çağırmazdım acil olmasa

  bana bir sikirokkoyu bile çok gören zalım hayat lanet olsun sana senin de gözün kör olsun fakirlik.

  dipçe: birazdan uzanamadığı ciğere mundar diyen ekşiciler gelecek ve apaçi, keko, kro diye bok atacaklar yazacaktım atmışlar. toplı taşıma nasıl gençler iyi mi ?
 • (bkz: scirocco sausage fest)

  nargile ve tok kapı sesinin eşlik ettiği havuz keyfi....
  paha biçilemez.
 • (bkz: no homo)
 • dişi sineklerin bile kaçtığı bir ortam anladığım kadarıyla.