şükela:  tümü | bugün
  • ks. standing committee on human rights and peace
    (eski adıyla standing committee on refugees and peace)

ifmsa'in dünya çapında insan hakları ihlallerinin önlenmesiyle ilgili çalışmalar yapan alt komitesi.

(bkz: turkmsic)
  • yakında piyasaya sürülecek bir mobile app. sosyal network tarzı bir şey her yerde görüyoruz insanlar scorp'tan bahsediyor. scorpapp diye göz atılası bir sitesi var.
  • subat ayi icerisinde app storea gelmesi beklenen, ileride cok ciddi populerlik kazanabilecek potansiyelde bir app.

videolu sozluk veya konulu snapchat olarak tanimlanabilir. tasarimi temiz, renkleri ilgi cekici, kullanmasi oldukca rahat. simdilik kullanan yaklasik 300 kisi var (beta donemi), yine de tatmin edici seviyede bir icerik olustu, herkese acilinca daha da dolacaktir zaten.

kuruculari da cok kafa, iyi adamlar.
  • app storea gelen app.

beta surecindeki samimi ortam hala devam ediyor denebilir, bunun nedeni yeni kullanmaya baslayanlarin dogal olarak bir miktar cekingen olmalari. twitter, facebook uzerinden bu kanallari kullanmayi seven kisilere daha cok ulastikca popularitesinin artmasi muhtemel.

arama butonu gelince daha da guzel olacak :)
  • nedense videoları izlerken başkaları adına utanmak durumunu yaşıyorum. konsept fena değil ama yakında karı kız kaldırmaya gelen liseliler tarafından basılınca, ya da ask.fm ergenleri kızların hücumuyla ağzına sıçılır bence. 1 ay sonra başlıkların içinde ''tanışma grubu'' tarzı başlıkları görmezseniz şerefsizim.
  • twitter instagram dahil hiç bir şey kullanmayan bendenizi bile cezbetti. kanaatim son zamanların tek olmuş uygulaması.
  • bugün keşfettiğim ve 3 tane video çektiğim güzel bir uygulama. troll'ünden tutun çok ciddiye alanına kadar her tip var.
  • (bkz: ion)
  • vine'da o kadar reklamı yapıldı ki merakıma yenilip yükledim. yaklaşık 15 dakikalık kurcalamamın sonunda, her şey ama her şey bir kenara;

-> güzel yurdumuzda iki kelimeyi bir araya getirip meramını anlatmaktan, özne yüklem uyumu sağlamaktan aciz ne kadar çok türkçe özürlüsü olduğunu göze sokmuştur.

fikir kötü değil. yukarda "ekşi sözlüğün videolusu ya da vine'ın konulusu" diye çok güzel özetlenmiş zaten. ama iş pratiğe gelince sıkıntılar baş gösteriyor.

yanlış hatırlamıyorsam ilk önce icq'daki "info/about me" kısmıyla, msn'deki "kişisel ileti"lerle başladık osuruktan bireysel manifestolarımızı yayınlamaya. sonrası twitter, sözlükler, facebook, instagram derken, hepimizin malumu, her birimiz çok bilgili, kültürlü, donanımlı, zeki, çevik, ahlaklı, romantik, açık fikirli, prensip sahibi, eğlenceli, sosyal, aktif, çalışkan, mutlu, kaynanasıyla çok iyi anlaşan, çocuklarıyla arkadaş gibi olan, zevk sahibi, ince düşünceli vs.vs.vs. insanlar olduk. bu osuruk uygulamalarla, pek çoğumuz çok güzel vitrinler hazırladık kendimize. güzelce ambalajlayıp, istediğimiz gibi pazarladık kendimizi.

scorp da bu misyona hizmet ediyor. şimdi önümüzde sıralanmış konular ve "gel şu konuda bildiklerini istediğin gibi, kendi sesinle, mimiğinle anlat" diyen bir uygulama var. bu sayede yukarda saydıklarıma ek olarak bir de tam bilirkişi triplerine girme imkanımız oldu. ama "kötü mü oldu kardeşim?" diye soracak olursanız kötü de olmamış aslında. kullanıcılarından kimin ne mal olduğunu en iyi, en gerçekçi anlatan uygulama budur bence. öyle beyinsizlikler görüyorsunuz ki, başkaları adına utanmak hissini iliklerinize kadar yaşıyorsunuz!

dediğim gibi fikir güzel. güzel de pilot bölge, hedef kitle epeyce yanlış. önce gavura sunulacaktı bu, onlar iyi kullanıyor bu gibi uygulamaları, sonra bizim safdiller, bunun nasıl layıkıyla kullanılabileceğini görerek öğrenecekti. böyle türkiye menşeli uygulama olunca ne yapacağını şaşırdı yavrucaklarım...

biraz daha kurcalayayım ben. umarım ben yanlış yerlere bakıyorumdur, sorun bendedir. öyle olursa edit geçeriz ne yapalım.