şükela:  tümü | bugün
  • bir zamanlar satis rekorlari kirmis olan 'az secilen yol' * adli roman basta olmak uzere insan psikolojisini irdeleyen bircok kitabin yazari olan psikiyatr.

    "hayat zordur" sozleriyle kitabina baslar ve once bunu kabul etmek, sonra da sorunlardan kacmak yerine ustesinden gelmek gerektigini anlatir. az secilen yol kitabinda disiplinin onemini vurgulamis olmasina karsin hayati boyunca icki, sigara, kumar, kadin duskunlugu gibi bir cok zaafi olmustur, ama bunlari saklama ya da inkar yoluna gitmemis kendini melek degil peygamber oldugunu soyleyerek savunmus, 'kendi ogutlerimi dinlemek zorunda degilim' buyurmustur. herseye ragmen kitaplarindaki tavsiyelere uyan insanlarin daha mutlu ve verimli hayatlar surmesi kacinilmazdir. 2005 yilinda 69 yasindayken hayata gozlerini yummustur.
  • 1936'da doğup 2005 yılında hayata gözlerini yummuş amerikalı psikiyatrist doktor. ömrüne bir çok kitap sığdıran değerli bilim adamının 3 kitabı türkçeye çevrilmiştir. özellikle kötülüğün ilk defa hastalık olarak ele alınarak incelendiği "kötülüğün psikolojisi" adlı kitabı mutlaka okunmalıdır.
  • harika kitaplarin yazari. orta okul ya da lisede okudugum buket uzuner'in iki yeşil susamuru kitabı sayesinde tanıdım kendisini. intihar eden bir karakterin yanında scott peck in az seçilen yol kitabı vardı. tabi o zamanlar kitabyurdu.com idefix pandora vs yok. kitapcıdan siparis etmiş ve uzun süre bekledikten sonra edinebilmistim. intihar eden değil, zorlukları aşan insanların başucu kitabı olabilir ancak.. ne zaman darda hissetsem tekrar tekrar okurum. ilaç gibi gelir..