şükela:  tümü | bugün
 • basrolunde michael cera ve mary elizabeth winstead'in oldugu cizgi romandan uyarlama bir holivuud produksiyonu. scott pilgrim'in sevdigi kizi elde etmek ugruna, kizin eski sevgilileriyle ( tam tamina 7 adet sap) verdigi mucadele anlatiliyor. allah kolaylik versin michael kardesime. 2010'da vizyona girmesi bekleniyor.
 • fragmanda esas kızın 7 ex'inden birisinin bayan oldugu ortaya çıkmakta..
 • fragmanındaki dövüş sahnelerinde yerlere yattığım 13 ağustosta gösterime girecek holivud filmi. filmdeki bazı esprilerin/sahnelerin guitar hero tabanlı olması gözlerden kaçmıyor...
 • yönetmen edgar wright'ın klasik türlere kendine has absürd bir yaklaşımı var, biliyorsunuz.

  benim fragmanda fark ettiğim ve diğer gelmiş geçmiş tüm çizgi roman uyarlamalarından farklı gözüken (filmi izleyene kadar emin olamayacağız ama umduğum diyelim) tek nokta orjinal esere olan sadakattir. -en azından- fragmandaki her sahneyi çizgi romanı açarsanız birebir görmeniz mümkün. buna olan inancımı pekiştiren yukarıda da değindiğim gibi yönetmene olan inancımdır aslında. sınır tanımayan, absürd komedilere imza atan edgar wright'ın bize en büyük süprizi "sınırlı" bir hayatı olan scott pilgrim'i bu şekilde tasvir etmek olacaktır. kaldı ki çizgi roman haliyle de sinematografik bir alt yapıya zaten sahip olan bu eser üzerinde yönetmen ve senarist tayfasının çok fazla adaptasyonla kafa yoracaklarını zannetmiyorum. elinizdeki çizgi roman, senaryolaştırılmaya en müsait çizgi romanlardan biri.
  -
  araya not: watchmen ve kick-ass'in de bu husustaki başarısı yadsınamaz. özellikle görsel olarak esas esere sadık kalmaları. fakat biliyosunuz ki hikayeler üzerinde -özelikle watchmen final bölümü ve kickass'de çoğu husus- yapılan bazı değişiklikler vardı sinema uyarlamalarında ve epey de kızgın taraftarı. scott pilgrim'in akıbetini hep birlikte göreceğiz.
  -
  bir diğer husus scott pilgrim'i canlandıran günümüz -özelikle indie- gençlik filmlerinin vazgeçilmez yıldızı michael cera'nın, çizgi romanın taraftarları tarafından scott rolüne yakıştırılmaması ki çok saçma buluyorum. zira michael cera beyazperdede elde ettiği tüm şöhreti utangaç ve aptal görüntüsü ve oyun tarzına borçluyken, kağıt üzerinde tüm bu özelliklere sahip aklıma ilk gelen karakter scott pilgrim'dir.

  p.s. ramona'nın exlerinden çakma ninja tombul sarışın bile bildiğin aynısı be!

  edit: deeeeerkeen öğrendim ki fim ilk 3 kitabı temel alıp, ardından da vuruyomuş kendi hikayesine, lol.
 • fragmanı çok fena gaz verdi, nerde nasıl izleyeceğimize dair planlarımız bile hazır.

  fragman:
  http://www.facebook.com/…o/video.php?v=396498528455
 • yeni çıkan interaktif fragmanından yapım hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. adeta bir dvd extra havasında.
 • pek sinefil ülkemizde nihayet vizyona giriş tarihi 8 ekim olarak görünen film-i şahane.
 • son zamanlarda izledigim en underrated filmdir kendisi.

  gorsel olarak cok basarili bir tarz yakalamistir film. filmin muzikleri de yine gorselligi kadar basarilidir. casting cok basarili. michael cerada bir degisiklik yok. hep ayni rolu oynuyor zaten. bir de kieran culkin oynadigi her sahneyi calmis.

  film gisede basarili olmamis olabilir, ama sonradan kult seviyesine cikacagini dusunuyorum.
 • o kadar alakası yoktu ki sinirden sağı solu yumruklamaya başlayacağım.

  bir kere ne ramona o kadar soğuk biri ne de kim o kadar düşüncesiz ve çirkin. steven stills cool bir herif, oynayan herif götüme benziyor!

  wallace tam olmuş ama. kieran culkin kral adam.

  knivesi oynayan kız-ki knives 17 yaşında- 26 yaşında amına koyayim.
  ayrica şunu da belirtmem lazım michael cera'yı çok severim, sevmediğim filmi yok, kendisini çok komik bulurum sürekli her rolü oynasa da bugüne kadar yaptığı bütün filmlerde iyiydi çünkü o filmlerde bu karakter gerekliydi. am yuh be adam bir kere mi açıp okumadın scott pilgrim nasıl bir karakterdir diye.

  olmamış.

  ha gene bir harry potter değil sonuç olarak eğşenceli bir film, ayrıca çizgi romanın içerisinde bulunmayan bi iki güzel fikir var. onları tebrik ettim. bu kadar.

  tek başına güzel bir film. ama basılı halini okuduysanız hayalkırıklığı.