şükela:  tümü | bugün
  • türkiye' de ne zaman vizyona girecek, ya da girecek mi , girecekse nerede girecek amuagoyum diye gergin beklenişe sebep olan.
    edit: 8 ekim de çıkacakmış, dexter morgan sağolsun.
    edit: vizyona bile sokmadılar *bneler.
  • kitabi okumadigim icin alakali midir degil midir yorum yapamayacagim ama tek basina film olarak ele aldigimda (ki zaten biraz da onu yapmak lazim sanki) kesinlikle sahane bir film oldugunu soyleyebilirim rahatlikla.

anlatim tarzinin genel olarak ilginc olmasiyla beraber diyaloglar da gayet zeki ve komik, karakterlerin hepsi de ayri bir ilginclikte. dovus sahnelerinin bir kismi (ozellikle ilk olani) cok az daha kisa tutulabilirmis yalniz sanki, onun disinda herhangi bir problem bulamadim, gayet guldum eglendim izlerken. scott pilgrim'in aslinda biraz da kendini tanimasina, ozguvenini ve ozsaygisini kazanmasina uzanan bu yol klasik genclik ve ask mesk sikintilarinin komik bir yoldan anlatimi; o yuzden bu entry'yi yazarken solda gozume carpan michael cera tipi eziklik basligi (ve tanimi sanirim), filmi film yapan temel bir unsuru hatirlatiyor bana yalnizca. scott pilgrim (michael cera evet) klasik bir 'ezik' genc, oyle karizmatik bir sekilde dovusup kenarda kendini cilginca "scottt!!" diye paralayan kizlara bir george clooney bakisi gulusu atmiyor dovuslerin sonunda, zaten bu yuzden kendisini samimi bulmuyor muyuz? michael cera'nin rolune cuk diye oturdugunu dusunuyorum sahsen, gerci dusundum de her bir karakter ayri guzellikte (kim'in hastasiyim misal), o yuzden cast secimini yapani tebrik etmek lazim.

film sonuc olarak evet bir video oyunu gibi; ama belli, tek bir video oyunundan uyarlama degil. sanirim bu yuzden basarili, isteyen istedigini aliyor, kimi pacman zevki yasarken kimi kendini street fighter icinde bulabiliyor, chun li gormus bir ergen gibi gozlerini dort acarak ekrana bakabiliyor falan. umarim ki filmin devami gelir ama yine umarim ki bu devamlar scott pilgrim'in diger maceralarindan ziyade filmin baska yonetmenler tarafindan yapilmis ucuz kopyalari ve taklitleri olmaz, iste o zaman ortalik cekilmez bir hale gelebilir cunku.
  • türkiye vizyon tarihi 8 ekim olmasına rağmen nerelerde gireceğine dair herhangi bir bulamadığım filmdir. delirmek üzereyim bilgili bir suser acımı dindirirse minnettar olacağım.
  • az lirikle bol bol içlendiren original soundtrackini beck 'in seslendirdiği ramona için burdan buyrun:

(bkz: http://fizy.com/#s/1lop1q)
  • vizyona girdi mi, girecek mi hala merak ettiğim film?
    edit: vizyona girmekte bu kadar geç kalırsa kaçınılmaz son bu film evde izlenir- hem de blu-raybulunur- ve de çok beğenilir.
  • içerisinde black sheep isimli şarkının giriş kısmını bulunduran film. the clash at demonhead gurubundan geliyor;

http://www.youtube.com/watch?v=ut8el9g7c48
  • eğlenceliydi. ozellikle efektler ve müzikler tebessüm içinde izlememe neden oldu. kelime oyunları, gerçeklikten uzaklaşmak ve oyun sevdalılarına cok aşina olan eklemeler filmi daha izlenebilir yapmakta.

--- spoiler ---
    olum o kızın götü donmuyo mu karda kışta paris moda haftası edasıyla?..

--- spoiler ---
  • fantastik geçişleri, bilgisayar oyunlarını, geek kültürünü seven adamın izlemesi gereken beklediğimden de başarılı film. bunun dışındaki bir kategori için izlemesi zorlayıcı olabilir.
  • kesinlikle top 5 film listemde* yerini alan filmdir. neresinden girsem konuya bilemedim. gerçekten şu ana kadar izlemediğim türde bir film olmuş. çokta iyi olmuş. sıkıldıkça izlerim ben bunu. izledikçe de daha önce farkedemediğim bir ayrıntı bulurum.

aslında izlemeden önce çok seveceğimi tahmin ediyordum ama michael cera'nın varlığı tedirgin ediyordu. maşallah kendisi her hareketiyle beni benden aldı. hele saçı ile ilgili bölümlerde yarıldım.

son olarak buna mütemadiyen tapıyoruz.
  • önceden izlediğim hiç bir film gibi değil. çok çok iyi. (mesela fight club'ı ilk kez izlemişim gibi.) yaratıcı, müzikal kısımlar var ve filmin sunumu gayet stilize. buna rağmen, scott pilgrim vs. the world, yapmak istediğini yapmacık olmadan ve gişeye yönelik klişelere sırtını dayamadan (bkz: kick-ass) yapıyor. milyon tane de güzel ayrıntı var.