şükela:  tümü | bugün
 • aftermath records un bunyesinden bir rap produktoru. eskilerde the roots un klavyecisiyken şimdilerde hemen rapciye parca yapmakta.
 • adama tipini sikeyim dedirten insanlardan, basarili ama. sövüyoruz haliyle.
 • çakma timbaland.
 • timbaland zibidisinden daha bomba beat'ler yapan ve beat yaptığı rapçiler tarafından parçalarda ismi sıkça zikredilen aslen kanadalı prodüktör ve beat fabrikası. herkes timbaland'ı ilah olarak görürken , scottie ilahların ilahıdır. timbaland, dr.dre'nin izinden giderken, scott storch bizzat dr.dre'nin prodüktörüdür -oha- . still d.r.e gibi r&b, hip-hop, rap dünyasında mihenk taşı bir parçada imzası vardır. diğer bombaları ise u make me wanna - jadakiss feat. mariah carey, lean back- fat joe, clap back- ja rule, let me love you -mario, playa's only -r.kelly feat. the game, naughty girl ve baby boy - beyonce, turn it up - chamillionaire, candy shop ve just a lil bit - 50 cent , poppin' them thangs - g-unit ve niceleridir. paris hilton'a bile albümünü bu herif yaptı. kaldı ki şu an en basitinden lil wayne ve tayfası cash money records bünyesi altında çalışması, dj khaled, fat joe ve akon'un birlikteliğine destek vermesi onun alemde ne kadar üst noktada ortada olduğunu kanıtlar. siz daha promiscious, sexy back, ayo technology dinleyip timbaland'ı övmeye devam edin.
 • bi paris hilton' u pop yıldızı yapamamış , sırf bu yüzden bile başarılı
 • kanadalı değil amerikalı olan acar yapımcı. daha 37 yaşında olması gözümdeki saygınlığını daha da büyütüyor. christina aguilera'nın stripped albümünün en göze batan kısımları bu âbinin işbirliğinde yaratılmıştır. daha sonra kendisiyle arasına* kara kedi girmiş, bu kara kedi christina'nın back to basics albümündeki fuss isimli interlude'da kendini göstermiştir. (bkz: #16010560)

  edit: yanlış yönlendirme düzeltildi.
 • yahudi asıllı amerikalı beatmaker ve prodüktör. tip olarak ağır liseli imajı çizse de kendisi bugatti'de sigara içebilecek kadar zengindir. bir ara saplanıp kaldığı uyuşturucu batağı yüzünden malikanesini satmak zorunda kaldıysa da müzikal becerisi sayesinde kendini yeniden toparlamıştır.

  onun beatlerini diğerlerinkinden ayıran en önemli özellik, müziklerini synth ağırlıklı olarak yapmasıdır. arap ve hint ezgilerini çok fazla kullanır. şarkılardaki inişleri ve çıkışları bu sayede yakalar ve bunun sonucunda müzik tekdüzelikten kurtulup dinleyiciyi sıkmaz.

  piyasada hit olmuş hemen hemen tüm parçalarda parmağı vardır kendisinin. rapperlar tarafından adı şarkılarda çok sık zikredilir.

  kendisi ve beatleri hakkında detaylı bilgi için;

  http://en.wikipedia.org/…i/scott_storch_discography
 • dr.dre ve timbaland'in bir çok hit şarkısının melodilerini ve ezgilerini yaratan adamdır. bu referanslar sayesinde ünlü olmuş, başarılı bir klavyeciden hip-hop ve rnb piyasasının en çok aranan prodüktörüne dönüşmüştür. dr. dre ve timbaland olmaksızın tek başına yaptığı hitler ile de bir döneme damga vurmuş, herkes fellik fellik bu adamın kapısında şarkı dilenir olmuştur. ne oldum delisi olan ve eee boynuz kulağı geçermiş diye gaza getirilen bu arkadaş nedense yavaş yavaş popülaritesini kaybettiği bir dönemde katıldığı tv programlarında ve konserlerde dr. dre ve timbaland'in şu şu şarkılarını ben yaptım aslında, inanmıyorsanız piyanoda çalayım da görün diyerek hem kendisini küçük düşürmüş hem de kendisine el veren ustalarına vefasızlık etmiştir. hatta timbaland de buna karşılık "give it to me" şarkısında kendisini isim vermeden "i'm a real producer and you just the piano man" diyerek disslemiştir. dr. dre ise cevap vermeye bile tenezzül etmemiştir. bugün dr. dre ve timbaland scott storch yerine başka müzisyenlerle çalışmaya devam etmekte olup hala zirvedeki yerlerini korurken bu arkadaş eski günlerini mumla aramaktadır.
 • bir dönem zirvedeyken kokain bağımlılığı ve lüks düşkünlüğü yüzünden parasını, kariyerini ve itibarını kaybetmiş adam. geçirdiği rehabilitasyon sürecinden sonra şimdilerde kendini tekrar müziğe vermiş durumda. şaşıracaksınız ama 2 ay önce instagram sayfasından kanlı bıçaklı hale geldiği timbaland ile buzları erittiğini ve yakında tekrar beraber çalışmaya başlayacaklarını duyurdu. aynı şekilde dr. dre ile de tekrar çalışmak için sabırsızlandığını ve bunun gerçekleşeceğine inandığını söyledi. henüz verdiği bir ropörtajda "i burnt a lot of bridges with my drug use and pissed a lot of people off" demesi en azından yaşadıklarından ders aldığının göstergesi. son dönemde verdiği röportajlardan aklımda kalan ve sizlerle paylaşmak istediğim bir iki anektod daha var. gelmiş geçmiş en önemli 3 müzik prodüktörünü say dediklerinde hiç düşünmeden quincy jones, dr. dre ve timbaland isimlerini, yaptığı en iyi 3 şarkı olarak da let me blow your mind, you got me ve me myself and i şarkılarını, en iyi 3 rapper için jay-z, biggie ve tupac isimlerini söylemiştir. dr.dre ile tanışmasını anlatırken de, kendisiyle tanışmak için stüdyoya gittiğinde o zamanlar ona dinletebileceği herhangi bir prodüksiyonu veya hit şarkısı olmadığı için yapabileceği en iyi ve tek işi yaptığını, yani piyanonun başına geçip ona bir şeyler çaldığını söylüyor. dr. dre'nin tepkisi ise şu oluyor "you ain't going nowhere!".

  "come back" diye adlandırdığı bu döneminde rick ross ve chris brow ile yaptığı sorry şarkısı hala ne kadar büyük bir müzisyen ve prodüktör olduğunun kanıtı.

  daha sonra burayı kendisinin herkesin bildiği piyasa işleri dışında arka planda kalmış veya değeri bilinmemiş mükemmel eserleri ile editleyeceğim. ilgilenenlere takipe almalarını öneririm. şimdilik hoşçakalın.

  (bkz: the once and future)