şükela:  tümü | bugün
  • scottish fold ve iran kedisi satın alanlar hayvanseverlikle alakası olmayan kişilerdir.
    sokaktaki tekir cinsi bir kediyi evlerine sokacak kadar değerli bulmazlar. çünkü bir scottish fold ya da iran kedisi kadar sevimli değillerdir. gösteriş meraklısı sahiplerinin sosyal medyada like kasmaya ihtiyacı vardır

kısacası bu kişilerin amacı kendilerini eğlendirecek bir oyuncağa sahip olmaktır
  • kedisever olmak ile hayvansever olmak arasındaki ince çizgiye bir örnek olabilir ama bu demek değildir ki bu insanlar kesinlikle hayvansever değildir. ben gerçek bir hayvansever olmanın temel koşulunun vegan olunması gerektiğini düşünüyorum. vegan olmayan birinin tekir vs scottish kıyası yapması için çok fırın ekmek yemesi gerekir.
  • veganlıkla hayvanseverliği bir tutan vatandaşlardır.

vegan olmayanların hayvanseverliği yerine, her vegan hayvansever midir önce bunu açıklığa kavuşturun.
  • bahsedilen iki kedi ırkı mı yoksa sokak kedileri dışındaki cins kediler mi anlayamadım ama bu düşünceden yola çıkarsak ulan insanlar aç sen kedi besliyorsun derler adama, demekte de haklılar kafa yapın buysa eğer.
    not: vegan olmayanlar hayvan sevemez diyecekler yakında korkarım. veganlığı abartılı buluyor ve arttırıyorum: hayvanlara aşırı hassasiyet yetmez canlılara aşırı hassasiyet gösterelim. ağaçlar kesilmesin, ağaç malzeme olmasın...
  • yerli ve milli sokak kedisi varken ayıp eden kişidir
  • hayvanseverliği tekir besleyip cins kedi beslememeye şartlamış yazar beyanı. evde üç kedimiz, bir köpeğimiz var. kedilerimiz erkek chinchila ve sarman, dişi ise scottish fold. köpeğimiz ise tilki gibi sapsarı bir sokak köpeği. ormanda anaları doğurup atmış. ölümden kurtardık, büyüttük. e ne oldu şimdi, evde cins kedimiz var diye hayvansevmez mi olduk? takılmayın böyle şeylere. sadece parayla kedi-köpek almayın, yeter.