şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internet sitesi beta sürümünde olan, yakında çalışmaya başlayacak futbol girişimi. izleyicinin fikirlerini kulüplere ulaştırmak, amatör ligleri de kapsayan bir futbolcu veritabanı oluşturmak, kulüplere ve futbolculara scouting hizmeti vermek gibi güzel fikirleri var. türk futbolunun gelişmesine katkı sağlayabilirler. takipteyim.
 • adresinden ulasilabilen futbolcu yetenek havuzu olusturma amaciyla futbola ve futbolseverlere hizmet eden startup.
 • türkiye'den çıkan bir startup olarak queens park rangers'la anlaşmışlar. gelecekte kenndileri sadece türkiye'de değil avrupa'da da konuşulacak.

  https://sportuptr.com/…s-park-rangersla-da-anlasti/
 • odtü ve boğaziçi çıkışlı 3 genç tarafından kurulan startup. sayelerinde elinde telefonu olan herkes bir scout olabilecek. detaylı bir video ve fotoğraf veritabanına sahip olması planlanıyor. özellikle amatör ligler için faydalı bir kaynak olacak.

  https://www.youtube.com/watch?v=wgkzkuj0rko
 • iyi bir şekilde yönetilirse önümüzdeki aylarda(veya yıllarda) adından ciddi anlamda söz ettirecek(haliyle buraları da entrylerle dolduracak) bir girişim. sebebi her iki taraf için win win şartları sunabiliyor olması, bir tarafa sporu takip etme konusunda profesyonel bir motivasyon, diğer tarafa ise maddi kaynaklarıyla elde edemeyeceği geniş bir yetenek havuzuna erişim sağlıyor. üst düzey futbol kulüpleri için olmasa bile, üst düzey liglerin ortalama altı takımları ve diğer alt liglerdeki takımlar için bulunmaz bir nimet olacağına inanıyorum. ki bu avantajı da en iyi fm oynayanlar bilir.
 • sosyal medyanın gücü ile spora dair bilgilerin harmanlandığı, oldukça işlevsel olduğunu düşündüğüm, sporun yeni dijital platformu.
 • üye olduktan sonra yapılan oylamalar neticesinde 1500 puana ulaşanları bünyesinde scout olmak için denemeye alan, deneme evresini geçen kişileri ise çeşitli scouting işleri için ücretine mukabil görevlendiren, aynı zamanda scoutları için eğitimler düzenleyen, yine belli bir puana/seviyeye ulaşan scoutlarını ise birlikte çalıştığı kulüplere öneren (şu anda sistemi kullanan 70 civarı kulüp olmalı) scouting platformu.
 • scout gözüyle futbol maçı nasıl izlenir? sorusunun cevabını şile yıldızspor artvin hopaspor maçında aradık. bertuğ bayar, tahsin hacımustafaoğlu ve tolunay yurtseven gibi gençleri keşfettik. ayrıntılar maçın tribünden hikayesinde https://youtu.be/1x40qasyd6u
 • scoutium bu aralar atağa kalktı, bu sefer de murat şeker'le beraber adana derbisi'nde yerlerini almışlar. oyuncu değerlendirmeleri merak edenler ve kısa bir adana turu yapmak isteyenler linki mutlaka ziyaret etsin https://youtu.be/8avpv3czgy0
 • dostlar maçlara gitmek için yanıma bir kanka arıyorum. hem scoutium platformunda daha etkin oluruz hem de maç izlemiş oluruz. işim gücüm yok boştayım ama tek başıma bir şeyler yapmak istemiyorum. beraber yapalım diyen birileri varsa yeşillendirme yapabilir.

  tanım: kulüplerdeki scout ekibinin herkese açık bir platformu. istediğiniz oyuncu hakkında maç analizi, yorum vs. yapmanıza olanak sağlıyor. hatta üst kademelerinde para kazananlar var. futbol seven kişiler için bence çok güzel bir uygulama.