şükela:  tümü | bugün
 • scuderia toro rosso takımının yeni adı.
 • hmm
 • 14 şubat'ta salzburg'da bulunan hangar 7'de global lansmanını yaparak yeni araç giydirmesi ve tekstil kolleksiyonunu dünyaya duyuracak olan formula 1 takımı.
 • bugün araçlarını tanıtmış, toro rosso'nun devamı olan formula 1 takımı.
  https://twitter.com/f1/status/1228430339313479681
 • keşke seneye istanbul'da izleyebilsek bu yenilenen takımı ama zor görünüyor...

  sosyal medya'da 2 gün öncesine kadar insanlar soru bombardımanına tutuyordu toro rosso'yu, ne zaman isminizi güncelleyeceksiniz diye. şimdi ise vah eskiden ne güzeldi toro rosso iken...
 • 14 şubat 2020 tarihinde otomobillerini tanıtmış, scuderia toro rosso’nun evrimleşmiş hali olan takım.

  alpha tauri aslında red bull’un premium giyim markası. ve red bull’un en güvendiği reklam kaynaklarından biri de formula 1 olunca, sadece ikinci takım için oluşturulan bir ismin(bkz: scuderia toro rosso) devam etmesinin gereksiz olduğunu düşündüler. bu da 14 yıllık toro rosso’nun alpha tauri’ye dönüşmesine yol açtı.

  2020 aracının tanıtımında da 20-25 dakika süren bir moda show’ları oldu ve milano’da da mağazalarının önünde yeni sezon aracını tanıttılar.

  bu takıma yeni bir gözle bakmaya gerek yok. çünkü bu değişim sadece red bull’un markasını ünlü hale getirme isteğinin bir sonucu ve diğer değişimlerden farklı olarak takım içinde değişiklikler olmadı.

  ama insan da üzülüyor açıkçası geçen sene 11 yıllık force india’yı ve 26 yıllık sauber’i kaybetmişken toro rosso’yu da geride bıraktık.

  f1 artık büyük oyun ve öyle ufak işletmeler de dayanamıyor. daha nice takımlar ufak ufak terk edecek bu diyarı.
 • red bull' un sahip olduğu tekstil markasını popüler hale getirmek ve markayı dünya piyasasına daha hızlı tanıtmak adına ismi scuderia toro rosso olan b takımına verdiği yeni isim. yeni otomobil at01 koduyla ve beyaz ağırlıklı tasarımıyla bu sezon piste çıkmaya hazır.
  bu arada toro rosso italyan lisanında kızıl boğa, yani red bull anlamına geliyor. minardi' yi satın aldıklarında italyan fanların takıma destek olmasını ve italyan medyasında daha sık yer bulmasını temenni ederek takım ismi o zaman böyle belirlenmişti.