• 2 senedir ekranlarda dönen gizemli reklam. her seferinde 'bu bir marka herhalde, nerede satılıyor acaba' yanılgısına düşüyorum. visit norway tadında 'norveç balığı yeyiniz' temalı bir tanıtım anladığım kadarıyla. adamlar bütçe ayırmış ülke somonuna, harcıyorlar hunharca. paranın bok olması negzel bişi.
  • hakembey adlı yazarın paylaştığı reklamın türkçe versiyonunuda da yayınlayan şirket. balıklar için “neden yaşamak için burayı seçtiler?” diye bir soru soruyorlar. reklamdan sonra balık olsaydım diye düşünmeye başladım. yaşam koşulları falan benimkinden iyi, deniz soğuktur ama olsun zaten sıcağı sevmem. bunları düşününce de sorunun cevabı ortaya çıkıyor.
  • norveç ticaret, sanayi ve balıkçılık bakanlığının sahibi olduğu bir * olan norveç deniz ürünleri konseyi, norveç somonu başta olmak üzere genel olarak deniz ürünleri ihracatını desteklemektedir. bu ekranlarda şu sıralar dönen reklamlarında başlığın türkçesi olarak “norveç’ten deniz ürünü” ya da avam bir yakıştırma ile “balıklar norveç’ten” gibi bir söylem & bir proje ile deniz ürünü ihracatını arttırmaya çalışıyorlar.

not: reklam yukarıdaki suserin dediğinin aksine şu an türk dili ve edebiyatında.
hesabın var mı? giriş yap