şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 89 yapımı polisiye gerilim olan sea of love' ın başrollerinde sonradan epey pişmanlık duyduklarını düşündüğüm al pacino, tombulluğuyla prim yapan john goodman ve tuhaf kadın ellen barkin var. özet geçelim: boşanmış olan al pacino gece geç saatlerde eski karısını arayıp "popomda kıl dönmesi var" şeklinde beyanatlarla rahatsız etmektedir. bir gün yatakla (yatakta değil yatakla) masturbasyon yapan bir takım adamlar öldürülmeye başlanır. al pacino işin peşine düşer, karşısına animal attraction hastası ellen barkin ve kaslı bacakları çıkar. işi gereği günde 8 kadınla görüşmeye başlayan al pacino artık kendini kaybetmekten korkmakta, yatakla masturbasyon yapacağı o kaçınılmaz anı beklemektedir.
    sadece al pacino'yu görmek için bile izlenebilir diyebilirdim. demiyorum.
    bu filmi izleyeceğinize şu başlığa bakın, ne de olsa çok daha fazla gerilim ve relief humor içeriyor. (bkz: ictim kapucinoyu optum al pacinoyu)
  • ayrıca "filmdeki dominant öğeyi bulunuz" dense idi her ortaya çıkışında ölme isteği uyandıran ve "filme adını veren" sea of love isimli parça da dikkate değerdir.

"on the first day we've met
    i knew you were my pet
    come with me
    to the sea of love"
    gibi bir takım sözler barındıran bu güzide şarkıyı da burada anmadan geçmek büyüklere saygıda, küçüklere sevgide kusur etmek olacaktır.
  • filmde havada kalan bir sub plot da al pacino'nun eski karısının yeni kocasıdır. bu godoş kılıklı insan zaman zaman al pacino'nun "sen banim karımı nasıl elimden alırsın" şeklinde ayarlarına maruz kalmakta, zaman zaman pacino'dan tekme tokat dayak yemektedir. sonra ne olur? kendisi bir anda buharlaşıp yok oluverir. niçin filmin ilerleyen sahnelerinde yer almamaktadır? niçin dayak yediğiyle kalıp silinmektedir? başarısız bir red herring öğresi midir? godoş mudur? niçin dayak yediğinin ertesi günü bile gidip pacino'nun elini sırıtarak sıkmaktadır? halk açıklama beklemektedir.
  • al pacino'nun eski karisinin kocasinin ortaya cikmasi ve al pacino'nun kendisine davranışı ile filmin esas kötü adamının davranışları özdeşleştirilmek istenmiş olabilir. olmayabilir de.
    tabii bir insan icin ne derece güzel bir roldür bu orası ayrı... "bak usta senin yolunla mesaj verecez.. kafayı gözü dağıtacaksın ama napalım artık..." şeklinde gaza getirilerek oynatıldığını düşünüyorum.
  • en çok tom waits yorumu şahane olan eski bir parça.
  • 50'lerden kalma bir bluesy sarki.. vaktiyle phil phillips with the twilights tarafindan sohret edilmis.. seneler sonra tek volumluk albumlerinde the honeydrippers ve the covers record albumunde cat power da soylemisti.. ilki gayet gosterisli, cilali bir yorum, ikincisi azami sukunet icinde.. tom waits'in soyledigi de ayni sarki.. ama altin madalya elbette sn. waits'in..
  • sevgi dolu cat power şarkısı.

come with me
    my love
    to the sea
    the sea of love

i wanna tell you
    how much
    i love you

do you remember
    when we met
    that's the day
    i knew you were mine

i wanna tell you
    how much
    i love you

come with me
    my love
    to the sea
    the sea of love

i wanna tell you
    how much
    i love you
  • cat power ablanın * söylerken mazzy star sound una pek bir yaklaştığı harikulade şarkılarından bir tanesi..
    (bkz: schizophrenia's weighted me down)
  • strangelove'dan bir kuplenin bir buklesi :

but when you think i've had enough
    from your sea of love
    i'll take more than another riverfull..
  • (bkz: sea of lies)