şükela:  tümü | bugün
 • damien rice'ın ekürisi, yan vokali vs. olarak tanınmış lisa hannigan'ın ilk solo albümü. lisa'nın sesinin gücünü tam olarak hissedemediğim bir albüm olmuş, sanki sesinin tümünü kullanmak istememiş gibi dinleyiciler ürkmesin ya da fazla büyülenmesin diye. damien rice şarkılarında duyduğum zaman şöyle bir çarpar beni hep, burada belki de şarkılardan kaynaklanan bir etkisizlik söz konusu. gibi geldi bana.
  ara sıra norah jones'u andıran birkaç şarkı var. genel olarak ortalama bir albüm*, ama 3-4 şahane şarkı barındırıyor ki albümdeki favorim teeth isimli parça. şarkı listesi şöyle:

  1. ocean and a rock
  2. venn diagram
  3. sea song
  4. splishy splashy
  5. i don't know
  6. keep it all
  7. courting blues
  8. pistachio
  9. teeth
  10. lille

  edit: ortalama demişim ama günledir dinliyorum albümü, böyle bir gerçek de var*.
 • (bkz: see saw)
 • (bkz: sea song)
 • kusur barindirmayan bir albümdür. hani en cok sevdigimiz albümlerde bile tam isinamadigimiz bir kac sarki vardir ya, kimse yokken etrafta gizlice geceriz onlari. sea sew öyle degil iste. secemiyorum en sevdigim sarkiyi. o kadar sirin ki, o kadar güzel ki. daha iyi bir insan olasim geliyor. lisa hannigan gibi biri iste. sarki sözlerinin de cok basarili oldugunu düsünüyorum. damien rice kadar naif ve dürüst degil belki, ama gercek.