şükela:  tümü | bugün soru sor
 • us elite anti-terorist komando cocuklar.
 • sea air land hesaaabi. amfibi yani. her yere cikartma mevzu bahis bu oglanlarda.
 • (bkz: navy seals)*
 • önceleri 1 ve 2 numaralı takımlar olmak üzere iki adet bulunmaktaymış. ardından dünyanın en elit askerlerini bir araya getirmek amacıyla seal team 6 kurulmuş, hani bin ladini öldüren elemanlar. ilerleyen zamanlarda aradaki boşluklar 3,4 ve 5 numaralı takımlar oluşturularak, amerikan ordusu 6 adet seal team sahibi olmuştur. ordu tarihinin en çok * adam öldüren askeri, keskin nişancısı chris kyle da bir navy seal'dır. seal team 3 üyesidir. buna rağmen asla bir seal team 6 kadrosuna dahil olamamıştır. o derece elite bir takımdır kendileri. nerden geldim buralara, kathryn bigelow yeni filmi zero dark thirty'de 11 eylül saldırısının ardından yaşanan on yıllık süreci beyaz perdeye yansıtacakmış. bin ladin avı, seal team 6'in nasıl sonuca ulaştığı ve falanlar filanlar...
 • "sahada kazan veya kaybet fark etmez önemli olan tüm şüphelilerin ölmesi " bu ekibin varlık nedeni bu. 1980'li yıllarda iran'la yaşanan rehine krizi fiyaskosundan sonra kurulmasına karar veriliyor.
  sea: deniz
  air:hava
  land: yer
  isimleri birleştirilerek adı konuyor.
  bin ladin'in öldürülmesinden sonra dünyanın ilgi odağı oluyorlar. amerikan basını tarafından ikiz kule saldırılarından sonra kontrolden çıktıklarına dair yoğun eleştiri alıyorlar. zira bu ekip sorgulanamıyor.
  yaklaşık 1800 kişiden oluşan ekibin 300'ü planlanan suikastleri yürüten ön cephe askerleri. geriye kalan 1500 kişi destek personeli. bu takımda 1 personelin maliyeti 1 milyon doları buluyor. üsleri virginia'da.
 • bin ladinin öldürülmesi sonrasında, bu eski seal six üyeleri kendilerini gösterme telaşına girdiler. pek çoğu dayanıklılık yarışmalarına katıldı, kitaplar yazdılar, filmlere danışmanlık yaptilar (act of valor & etc) ve neredeyse hemen hepsi başarısız oldu. çünkü adamların yaş ortalaması yüksek, ayrıca hepsi de fikri sabit. misal yarışmalarda 25-30 yaşındaki elemanlara kondisyon olarak kafa tutamiyorlar.

  böyle olunca milletin kafasında şüpheler oluştu. çünkü bunların neredeyse tamamının özel taktik atış kursları var. contractors olarak ırak'ta suriye'de görevleri var.

  fakat gelin görünki yarışmalarda, spor salonlarında, orda burda başarısız olan bu heriflerin en ölüsü bile, verilen emri illaki yerine getiriyor. geberseler bile bir şekilde emri ifa ediyorlar.

  yani mankurt gibi adamlar.
  türkiye'deki karşılıkları mak olabilir.

  elbette reisicumhura suikaste kalkışan hava kuvvetleri komutanliginin light ekibi değil.
  genelkurmay ökk mak
 • david boreanaz ve jessica pare'nin oynadığı yeni cbs dizisi. oyuncu kadrosuna bakınca sonu six'e benzeyecek gibi duruyor.
 • 2018 için onay alıp almadığı henüz belli olmayan dizi.

  her eve imdb
 • 2. sezon 3. ve 4. bölümüyle ki özellikle 4. bölümüyle ağzıma sıçmış dizidir. jason hayes aka david boreanaz adamın dibisin.