şükela:  tümü | bugün
 • watford menajeri malky mackay'ın yardımcılığını yaparken, mackay'ın cardiff city'nin başına geçmesinin ardından onun yerine getirilen ingiliz teknik adam.
 • udinese kulübünün de sahibi olan pozzo ailesinin watford fc'yi satın almasının ardından takımın başına gianfranco zola'yı getirebilmek için yollarını ayırdığı ingiliz menajer. watford'ın dar ve kalite bakımından birçok championship takımının gerisinde kadrosuyla watford'un son dört yılda championship'teki en iyi sezonunu geçirip 11. bitirmesini sağladı. ilk menajerlik deneyiminde böylesi bir başarı yakalamışken çok uzun süre işsiz kalabileceğini düşünmüyorum. kısıtlı bütçesi ve dar bir kadrosu olan takımların ilk tercihi olması muhtemel menajer aradıkları zamanlarda.
 • kişisel ve ailevi sebepleri mazaret göstererek ve burnley menajerliğinden ayrılıp afc bournemouth'a geri dönen eddie howe'dan yerine burnley'nin yeni menajeri olan ingiliz teknik adam. watford'dan ayrıldığında söylediğim üzere uzun süre işsiz kalması sürpriz olurdu. burnley'nin geçen seneki watford'a göre çok daha iyi bir kadrosu var. en basiti ligin şu ana dek açık ara en golcü oyuncusu charlie austin de bu kadronun içinde. watford'da küme düşecek takımı bir orta sıra takımı haline getirmişti. şimdi kendisinden bir orta sıra takımını premier lig'e yükselme adayı yapması bekleniyor. bu kez başarılı olabilecek mi bekleyip göreceğiz.
 • "ingiliz teknik adam göreve geldiğinde watford’da yaptığını başarıp yine dar kadro ve kısıtlı bir bütçe ile burnley’de de başarılı olabilecek mi diye düşünülürken, ilk sezonunda burnley’i premier lig’e çıkarttı. ben dahil birçok insan dyche hoca burnley’nin başına geçtiğinde elinde watford’a nazaran daha iyi bir kadro var düşüncesindeydi, ama o kadronun en iyi oyuncusu olan ve bir önceki sezon takımın gollerinin % 40'ını atmış olan charlie austin’i burnley ligin başlamasına iki gün kala queens park rangers’a sattı. yazın transfer sezonu boyunca da kadrolarına direk oynayabilecek yalnızca üç oyuncu kattılar ki, bu üç isime de herhangi bir bonservis ödemediler."
  http://abcspor.com/…p/burnleynin-yeniden-yukselisi/
 • ingiltere'nin şu an en underrated menajeri olabilir.

  2012-2013 sezonunun ortalarında burnley'nin başına geçti. sonraki sezon(2013-14) ligi 2.bitirdi ve premier lig'e yükseldi. sonraki sezon(2014-15) championship'e geri döndüler.

  championship'e düştükleri gibi tekrar çıktılar bu sefer lider olarak(2015-16). sonraki sezon(2016-17) premier lig'de kalmayı başardılar. böylece 1975-76 sezonundan beri burnley ilk kez 2 sezon art arda premier lig'de kalmış oldu, işte bu başarının mimarıdır sean dyche.

  sonraki sezon yani şu an ligi 7. götürüyorlar. transfermarkt verilerine göre kadro değeri ligde 17. sırada olan bir takım için muazzam bir başarı bu.
 • yolunun türkiye'ye düşmesini istediğim menajerlerden biridir.
  yalnız bu ihtimal şu an zor gibi.
  aynı ligden bir başka menajer temennim ise manuel pellegrini. belki west ham macerasının ardından emekli ikramiyesi için ülkemize getirme şansımız olabilir.
  hangisi gelirse gelsin 2 sezon kalsa yeter, ikisi deligde iz bırakacak cinste hocalar.