• ingiltere'nin şu an en underrated menajeri olabilir.

2012-2013 sezonunun ortalarında burnley'nin başına geçti. sonraki sezon(2013-14) ligi 2.bitirdi ve premier lig'e yükseldi. sonraki sezon(2014-15) championship'e geri döndüler.

championship'e düştükleri gibi tekrar çıktılar bu sefer lider olarak(2015-16). sonraki sezon(2016-17) premier lig'de kalmayı başardılar. böylece 1975-76 sezonundan beri burnley ilk kez 2 sezon art arda premier lig'de kalmış oldu, işte bu başarının mimarıdır sean dyche.

sonraki sezon yani şu an ligi 7. götürüyorlar. transfermarkt verilerine göre kadro değeri ligde 17. sırada olan bir takım için muazzam bir başarı bu.
  • genel olarak çok iyi bir teknik direktör olduğunu düşünmüyorum ama bence kendisi müthiş bir "tırt takım" hocasıdır. işi basit tutması, 349 tane rolün çıktığı günümüz futbolunda "four four facking two" sadakatiyle şov yapması gibi detaylardan dolayı kendisini çok severim. yıllardır inanılmaz paralar harcayıp küme düşme hattıyla flörtleşen everton'ı 10 puan silme cezasına rağmen bence rahatlıkla ligde tutacaktır hodzam. çok acayip bir adam. mesela manchester city yöneticisi olsam takımı bu adama emanet etmek istemezdim ama işte bournemouth, luton'da filan direkt takımın anahtarını kendisine bırakır ve arkama yaslanırdım. bu adam belki 100 üzerinden 90'lık takımda o 90'ı veremez ama 100 üzerinden 50'lik takımı 60'lara, 70'lere çıkarır.

popüler bir kulüp olmadığından dolayı arka planda kalıyor elbette ama sean dyche'ın burnley ile yaptığı işler hakikaten saçmasapan denebilecek türden. biz futbol izleyicileri bir takımı bir yerde görünce çabuk alışıyoruz... mesela bizim neslimiz burnley'i zaten "gıcık" bir premier lig takımı olarak bildi; çok az kişi sordu bunların eti ne budu ne, niye hiç düşmüyorlar diye.

ingiliz taraftarının ve medyasının bu tarz adamlara tahammülü yoktur pek ama ben milli takım başında görmek isterdim kendisini. komik olurdu. portekiz'in euro 2016 şampiyonluğu gibi maç kazanmadan kupa alırdı şerefsizim. yenemezdi belki ama asla yenilmezdi de; sadece iyi penaltı atarak geçebilirdin bu adamın çalıştırdığı takımı.
  • böyle mükemmel bir edite sahip premier lig'de tarihe geçmiş bir adamdır. şurada da burnley 4-4-2'sini anlattığı güzel bir video var.

"no triangles, hoof it up the pitch and get stuck in there!!!"

(bkz: dycheball)
  • 2012'den beri çalıştırdığı burnley'den bugün itibariyle kovulmuştur. 50 yaşındaki hoca, bu sezon premier league'deki görevine devam edemeyen 10. isim oldu.
  • premier lig'in sefiriydi. burnley'e olan adanmisligi ve sadakati tabii ki odullendirildi ve gorevine son verildi. yolu acik olsun, cok daha basarili bir kariyer onu bekliyor mutlaka. hatta simeone'nin olasi bir atletico ayrilisi sonrasinda kendisini top-class burnley'inde bulabilir.
  • adı burnley ile eş anlamlı hale gelen,modern futbolun modernlikten en uzak efsanesi.
  • bugün everton'un başındaki ilk maçında lider arsenal'ı 1-0 yenerek galibiyete ulaşmış teknik adam. has be has adam gibi adam futbolu oynatır kendisi. yok tiki takaymis, yok ön alan presiymiş bilmem, ben dümdüz giderim hacı felsefesine sahiptir.
  • bu büyüklük şaka mı be hocam.
    pep + klopp + arteta'dan büyük tam bir ingiliz l a d'i hocadır...
    not: tamamen objektif yorumdur.
  • premier lig'deki seyir zevkini mahvetmek adına görevine everton'da devam eden teknik direktör. ilk hafta maçında kendi sahalarında fulham'a 1-0 kaybettiler. topu kaleye gönderme konusunda takım olarak çok beceriksizdiler. hücum gücü olarak elle tutulur yalnızca iwobi var. 3 defansif orta saha oyuncusuyla maça çıkarsan sezona da yenilgiyle başlarsın. bu adamın kovulması için her maç everton'ın kaybetmesini dilemekten başka çare yok.
  • burnley kovsa yiyecek ekmek bile bulamayacak teknik adam.
hesabın var mı? giriş yap