şükela:  tümü | bugün
 • ayni adli parca cehennemin arka planinda calmasi olasi sarkilar a en iyi ornektir. hicbir isim bu kadar iyi uyamaz. sozleri ise soyledir;

  razors edge
  outlines the dead
  incisions in my head
  anticipation the stimulation
  to kill the exhilaration

  close your eyes
  look deep in your soul
  step outside yourself
  and let your mind go
  frozen eyes stare deep in your mind as you die

  close your eyes
  and forget your name
  step outside yourself
  and let your throughts drain
  as you go insane...insane

  inert flesh
  a bloody tomb
  a decorated splatter brightens the room
  an execution a sadist ritual
  mad intervals of mind residuals

  close your eyes
  look deep in your soul
  step outside yourslef
  and let your mind go
  frozen eyes stare deep in your mind as you die

  close your eyes and forget yoru name
  step outside yoruself and let your thoughts drain
  as you go insane...insane

  innate seed
  to watch you bleed
  a demanding physical need
  desecrated eviscerated
  times prostrated
 • asmish slayer album ve sarkisi.

  bıçak sırtıdır,
  ölüleri bizden ayıran
  beynimde yarıklar var
  yönlendirilmeyi bekliyorum,
  sevinci öldürmek için !

  kapa gözlerini
  ruhunun derinliklerine bak
  kendi dışına çık
  ve bırak aklın gitsin
  donmuş gözler ölümünü izlerken zihninde..

  kapa gözlerini
  ve unut ismini
  kendi dışına çık
  bırak düşüncelerin patlasın
  sen çıldırırken... çıldırırken

  uyuşmuş beden
  kanlı bir mezar
  odayı aydınlatan damlalar
  bir infaz, sadist bir ritüel
  zihnindeki tortuların delilik nöbetleri !

  doğuştan içime ekilmiş,
  kanını seyretme arzusu
  kıvrandırıcı fiziksel bir ihtiyaç
  kutsallığı lekelenmiş, iç organları dökülmüş
  hadım edilmiş bir çağda..
 • korfez savasi sirasinda amerikali jet pilotlari ve ben bu sarkiyi walkmanlerin(miz)den dinneyerek irak i bombalamis(tik)lardir..
 • uzun yıllar slayer'in en iyi çalışmasının south of heaven mi yoksa bu mu olduğuna karar veremediğim albümdü. şimdi düşünüyorum da seasons in the abyss'ten çok daha fazla parça kalmış aklımda. hele de şarkısını adeta orgazm olarak dinler, birinin kesmesine hiç dayanamazdım.
 • thrash metal dunyasinin iki onemli eseri olan reign in blood ve south of heaven'dan sonra artik siranin cok cok daha kaliteli bir album yapmaya geldigini farkeden slayer uyelerinin imzasini attigi basyapit. bu album kutsal kitap gibidir,baslarsiniz ve bitirirsiniz.sonra da inanirsiniz.her parcada farkli konulara odaklanan sozler, riffler, kerry king ve jeff hanneman 'in karsilikli sololari, dave lombardo'nun dehset ataklari bu albumu kanimca bu tarzin en tepesine koyar.
 • abyss'de geçirilen bir dakika bin ömüre bedeldir... helebir sezonu orada geçirmek, şeytanı tahtından indirmeye yetecektir.
 • öyle bir albümdür ki kendisinden önce gelen south of heaven ve metal dünyasının köklerini sarsan reign in blood'ın en üstün yanlarını almış, harman/sentez (adına ne derseniz deyin) denen olgunun dibine vurmuştur. bir nefeste dinlenir. öküzdür, gazdır, dünyada hiçbir albümün veremeyeceği gazı verir. dinlerken yıpratır, dinledikten sorna yıpratır, düşünüce yıpratır.

  geçilememiştir, geçilmez!
 • an itibariyle makina'da orkestra tarafından ufak bir kuplesi çalınmış olan nadide slayer eseri.
 • gene yıllar geçmiş en son dinlediğim zamandan. bırakın kendi muzikal afiyetimi, koca heavy metal piyasası bile kendi içinde nice devinimler yaşamış, yeni tarzlar üretmiş, belki bazılarını kurutmuş, belki sadece 3 5 dinazorun kendi dünyasına bırakmış.
  aha işbu entari de zaten o dinazorlardan birinin bilgisayarını gaspetmemin meyvasıdır. kişisel bilgisayarımda hard diskin toz tuttuğu dosyalar, bununkinde hep desktopa bir kısayol mesafesindedir. exceiterlar, hallow's eveler, jaguarlar, loudnesslar öyle ampul gibi duruyorlar. hadi slayer bunlar gibi üstüne ölü toprağı serilmiş gruplardan değil belki ama gene de bir kere insanın gözünden ırak olmayagörsün. hangisinde lombardo ride'ın göbeğine vuruyoruna kadar bildiğim sarkılardan sadece isimleri kalmış aklımda artık. işte belki de tam bu yüzden skeletons of society'nin başında tom tomların kesildiği nokta, spirit in blackin solosunun sonundaki titremeler, temptationin mid riffindeki crash midir splash midir çan çan öten o ziller ve daha bir sürü ayrıntı bu kadar heyecanlandırdı beni. onca yıl önce ne verdiyse belki bir fazlasını şu gün gene verdi. hay sen çok yaşa slayer.