şükela:  tümü | bugün
  • seat ibiza'nın 1197 cc 105 beygir ve 175 torka sahip motoru bulunan modeli.

dün dsg şanzumanlısını test ettik. arabaya 4 kişi bindik ve zaman zaman uzun düzlüklerde ara hızlanmalar yapabildiğim parkurlarda yol aldık. hızlanması son derece tatminkar. 50 ile giderken hızla 60-70-80 olabiliyorsunuz. 1040 kg ağırlığında. 45 bin tl gibi bir fiyatı var. alınabilecekler listesinde yer alabilir.

halen daha zihniyet olarak kartal sl veya renault 12 ts den öteye gidemeyen insanların yalnızca motor hacmine bakarak "gitmez bu yeeaaa" dediğini kendim duydum.

test sürüşü sonrası 1,6 otomatik 100 beygirlik golfümle geri dönerken arabamın performansını tekrar sorgular oldum.
  • şu an türkiye'de 40-45 bin tl arasında alınabilecek en iyi sıfır araçtır. bildiğin seat logolu audi a3'tür. fiyatı da 2.5 kat daha ucuzdur audi a3'e göre. yani marka takıntınız yoksa kaçırmayın derim.

10-20 bin km yapmış arabalara bile sıfır fiyatı çekenlerin ve takla atmış arabasını elden çıkarmak 'içinde sigara dahi içilmemiştir' naifliği ile satan çakalların sayısının zibilyon olduğu ülkemizde de sıfır araç almak enayilik değildir. diğer marka model benzinli arabalara göre en az yakan benzinli arabadır.

istanbul editi: beyler çok yakıyor şehiriçi
  • bir seat ibiza kullanıcısı olarak diyebilirim ki seat logolu audi a3 falan değildir.
    zira birisi ibiza b segmenti audi ise c segmenti bir araçtır.

ha seat ibiza kötü bir araç mıdır?
    kesinlikle değildir. bugün araç ihtiyacım olsa yine alacağım araç ibiza olurdu. araçtan fazlasıyla memnunum.

ama gel gelelim seat aynı teknolojiden yararlansa da bir işçilik, malzeme kalitesi olarak kesinlikle bir audi değildir.
  • (bkz: #63420317)
  • 2013 modelini bir yıldır kullanıyorum. arabadan çok anladığımı söylemem ama kullanımı rahat gerektiğinde de hızlanabilen bir araçtır. 1.4 polodan daha hızlanıyor orası kesin. içi ön aksamı boş olsa da fazla özellik aramayan sadece haftasonları ve gerekli yerlerde kullanmak için fiyat performans olarak en iyi araba olduğunu düşünüyorum. çok seviyorum arkadaş arabamı :) düldül önemli !
  • hakkında bu kadar az entry girilmesini anlayamadığım araç. style ve dolu modeline göz koydum ama aklım da bir yandan hyundai i20 elite modelinde kaldı. donanım olarak daha fazla seçenek sunuyor hyundai ama birbirine yakın iki modelin arasında 8,500 tl fark olması şaşırttı beni.

seat ibiza style'ın adam akıllı incelemesi de yok.