şükela:  tümü | bugün
  • avusturya'nın muhafazakar ve liberal partisi övp'nin, yabancıların uyumundan(integrasyon) sorumlu içişlerine bağlı, viyana eyaleti sekreteri.
    meclisin en genç üyesidir, 1986 doğumludur.

anlattıkları güzeldir aslında, avusturya'nın kanayan yarasına derman olmaya çalışır, belli bir çizgisi vardır, avusturya'da yaşayan yabancıların yaşadıkları sorunları ele alır, çözümler arar. yabancıların, hem de her kesimden yabancının ilgisini çekmeye başlamıştır. öğrencilere yatırım yapar, yani politik zekası gerçekten parlaktır.

gelin görün ki, hiç bir politik görüşü olmayan, sağlam bir duruşu olmayan, okumayan bir çok insan, bir çok yabancı, sebastian kurz'u ayakta alkışlar. dedikleri onlar için yeterlidir, bugün viyana'da yaşayan bir çok yabancı kimse, en başta öğrenciler, kurz'u savunur, beğenirler, politikasını başarılı bulurlar.

"türkiye'de türbanım yüzünden okuyamadım" diye ağlayan gençlerimiz, burada "muhafazakar katolik" bir partiyi destekliyorlar, işin garibi destekledikleri kurz'un hangi partiden olduğunu dahi bilmiyorlar.
  • avusturya'nın yeni dışişleri bakanı.

27 yaşında olması dolayısıyla avusturya tarihinin en genç bakanı. ve sanırım kendisi hukuk fakültesi terk. gelecekte parti lideri olmasına kesin gözüyle bakılıyormuş.
  • 27 yaşında avusturya dış işleri bakanı olan övp'li hıristiyan demokrat siyasetçi.

http://de.wikipedia.org/wiki/sebastian_kurz
  • bugun tesadüfen tvde gördüğüm ve hakkında pek bilgi sahibi olmadığım genç bakan. lakin izlerken şöyle bir şey yaşadım:

tvde kendisi gösterilmeye başlandığı an, the carrie's diariesteki sebastian kydd'e benzerliği nedeniyle, "aha sebastian lan bu!" dememden 2 saniye sonra, spikerin " sebastian kurz bla bla " demesiyle tuhaf duygular içerisine girdim. bu da böyle bir anımdır.

(bkz: birbirine benzeyen ünlüler)
  • avusturya'nın 27 yaşında genç ve oldukça gelecek vadeden dışişleri bakanı.

ülkemizde 27 yaşında insanlar siyaset içindeyse, seçim döneminde ve miting öncesinde falan bayrak asmak üzere gençlik kollarında takılır. efendime söyleyeyim, ilçe yönetim kurulu toplantısına kuru pasta almak üzere görevlendirilir. 19 mayıs'ta atatürk heykeline çelenk koydurulur, hanimişte hanimiş çekilir vs.

biat kültürü, liderler oligarşisi, parti içi paradigmalar gibi gerçekler bu toprakların "demokrasi"ye yaklaşmasını aşağı yukarı 400 sene kadar attırdığını düşünüyorum... hiç abartıyorsun da demeyin; ülke 1555 ogsburg anlaşması seviyesine dahi gelememiş şekilde koşmaktadır.
  • kulakları yuzune gore bir boy buyuk olan genc bakan.. cocuktur lan o!
  • recep tayyip erdoğan'ı uyarmış: http://t24.com.tr/…rdogana-acikca-uyariyorum,261052
  • ülkemdeki politik atmosferden ve iktidar partisinden zerre haz etmeyen biri olarak söylüyorum: bu adam yaptığı açıklama ile densizlik yapandır.

şimdi bizim başbakan gidip "sakin almanca öğrenmeyin, aman entegre olmayın, yediğiniz kaba elinizden geldiği kadar s..ın" der mi, bilmem. diyebilir mi, demezse bence iyi olur. dese bile hiç bir ülkenin bakanı hiç bir ülkenin başbakanı/cumhurbaşkanı vs. icin böyle ergenlik asabiliği ile konuşamaz.

28lik bakan kanımca daha uygun, daha sakin, daha inceden bir uyarı yapabilirdi ancak ben kendisinin kısa politik geçmişinden ve üslubundan dolayı bu tehditkar havasını içindeki muafazakar milliyetçi tavra bağlıyor ve diyorum ki: muafazakar dediğin adamdan ne ülkesine ne dünyaya bir hayır gelir, al birini vur ötekine.
  • çoluk çocuktur.

sen çocuğa bakanlık verirsen böyle saçmalar tabi ki. sen kimsin de avusturya'daki türklere rehine muamelesi yapıyorsun?
  • cyber warrior akıncılar adlı hacker grubu tarafından sitesi hacklenen avusturya dış işleri bakanı .
    sen kimsin ufaklık laf ettiğin erdoğan viyana'ya kadar ulaşan osmanlı torunudur gibisinden bir şeyler yazılmış.
    hey maşallah osmanlı torunlarına bak be! fatih, yavuz, kanuni şimdi gökten bakıp site hackleyen bu gençlerle gurur duyuyordur. viyana'yı fethetmiş kadar olduk.