• bu sezon itibariyle parma'da oynadigini tespit ettigimiz genc frey, siyah uzerine fosforlu seker pembesi formasi ve yine siyah uzerine sari boyali saclari (ki kendisinde bir siyah background sevgisi olmasi mumkundur) ile daha cok bir boy band uyesi goruntusu arzetse de yaptigi nefis kurtarislar ve podyum durusu ile gelecek vaadeden bir kalecidir, sahalara renk getirdigi kesindir..
  • söylentiler doğruysa fenerbahçe'nin bugünlerde ilgilendiği kaleci. christophe daum'un tecrübeli bir kaleci istemesi üzerine takıma katmak için çalışmalara başlanmış ancak yönetim yabancı kontenjanından birisini kaleciye ayırmamak için pek sıcak bakmıyormuş bu transfere. ayrıca parma'nın durumunun kötü olması da bu transferin ucuza gerçekleşebileceğini gösteriyormuş. her ne kadar bu transferin gerçekleşmesine pek ihtimal vermesem de güzel bir transfer söylentisi. alex alessandro de souza*, ariel ortega*, pierre van hooijdonk, sergei rebrov'lu bir takıma yakışacak kalitede bir kaleci. 23 yaşında olması da bir avantaj.
  • bir dönem cm'de genç kaleciler arasında en iyisi olarak gösterilen file bekçisi. gerçekte de inter'in onu geri alacağı , arsenal'e, juve'ye gideceğinden bahsediliyordu. sonra ne olduysa, casillas, cech aldılar gittiler; frey hala yerinde sayıyor ama vardır hala vakti.
  • beklenen büyük bir takıma transferi beklendiği kadar büyük bir takıma olmasa da olmuş ve fiorentina ile anlaşmıştır.
  • fransız milli takımı için kara listededir. bir kere bile milli olamadı. roberto baggio abisinden etkilenip budist oldu.