şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eskiden yeni yazarlara hoşgeldin denilirdi. şimdi o eski robin'ler kalmadı sözlükte. geleneklerimiz bir bir yok olup gidiyor canım sözlükçüler. biraz geçmişe saygınız olsun. hiç olmadı bayramda seyranda büyüklerinize şuku verin. yeni yazarları karşılayın.

  bunlar sizin örfünüz ananeniz.

  sözün özü size yeni bir arkadaş getirdim, tanışın kaynaşın. ben de tanımıyorum ama birine benziyor yazdıkları. bakın bakalım.
 • yazdığı fevkalade

  (bkz: #50635030)

  entrysini okuyunca..

  tüketici olmaktan gayri sektörle hiçbir alakası bulunmayan benim bile hükümete gidip "napıyosunuz olm siz? bu ne bu??" diye haykırasım, muhalefet liderlerine "okuyun lan bunları! programlarınızın beyannamelerinizin en başına koyun!!" diye yırtınasım geldi.

  bunu okuduktan sonra, bu memleketin geleceğine dair şu an dünden çok daha karamsarım.

  yapılması gereken o kadar çok şey var, ve çoğu gayet kolay hızlıca yapılabilecek şeyler.
  gel gör ki bu halkın çoğunun bunları yapabilecek adamların iktidara getirme şansı..
 • --- spoiler ---

  biz mesela. aile olarak 350 yıldır hayvancılık yapıyoruz ve akp seçimi kazanırsa hayvancılığı bırakmayı düşünüyordum. kolisyon kurulmazsa bırakıcam. alınacak gocunacak bir şey yok. en azından ayıp benim değil.
  --- spoiler ---

  demiş sözlük yazarı.

  (bkz: #53904695)
 • koalisyon kurulmadığı için hayvancılığı bırakmış sözlük yazarı. çok da isabetli karar almış, keza o tarihten bu yana hayvancılıkta şartlar sadece daha kötüye gitti.
 • sözlükte tarım ve hayvancılık konularında en detaylı entryleri giren yazar.