• (bkz: sebep)
  • onbirinci nesil yazar.
  • aşağıdaki tablo incelendiğinde doğru yazılışının sepep olduğu kolayca anlaşılacaktır:

yanlış doğru
    subab supap
    sebeb sepep
  • uçmuş bir yazar.
    (bkz: sourlines)
  • lise yıllarımda tarih hocamızın sınavlarda sıkça kullandığı kelimedir.

- bilmem ne savaşının sebebleri nelerdir?
    - bilmem ne isyanının sebebleri ve sonuçlarını açıklayınız.
    - ...

lan sevgili hocam, lan kadın! senin yüzünden "sebeb değil, sebep olacak o" diye düşüne düşüne sınavlarının hiçbirinden adam gibi not alamadım. tarih dersini bırak tarihin ta kendisine küstüm, age of empires cd'mi kırdım! -tamam sakinim-

şimdi neden bunlara yol açtığının sebeblerini sunacak mısın bana?
  • "ama kötülüğün sebebini bulmaya çalışarak tırnaklarını kemirmeleri, kahkahadan kırılmama yol açıyor kardeşlerim. iyiliğin* sebebini aradıkları yok, öyleyse niye tersini merak ediyorlar ki? (...) ama birey olmayan şeyler kötülüğe katlanamazlar, yani devlet ve yargıçlar ve okullar kötülüğe izin veremezler çünkü bireylere izin veremezler." anthony burgess - a clockwork orange

(bkz: sebep/@ibisile), zebep
  • gökyüzüne açan çiçeğin semaya filizlenmesi gunestendi,bütün zorluklara kafa tutması bundan sanırsın sonra anlarsin ki yaprakları solmasın diyeymis .bütün gayret kendi yapraklarini açmak içinmis . bütün gün göğe bakması gunese olan sevdasından değil daha güzel görünmek içinmiş heves etmiştim gullerine. kökleriniı toprağa salmasini hiç gitmemek için sanmıştım , halbu ki toprakta yer edinmek içinmiş. anladım ki her şey kendi içinmiş , zarre yerim yokmuş tek tomircugunda bile ..
hesabın var mı? giriş yap