• hesap kilitlendikten sonra arsızca giriş yapmaya çalışan bünyeye sözlüğün eksi sozluk e girisiniz engellenmisden sonra verdiği cevap.
  • abdestin bozulup bozulmadığını unutmak abdesti bozar ya işte bana bunu hatırlatan önerme.
  • zaten ne halt ettiginizin farkinda olmadiginiz icin oluyor butun bunlar demektir.
  • sozlukten uctugunuzu anlamaniza yarayan uyaridir ayni zamanda.
  • tersi, kişinin müneccim boku yemiş olmasını gerektiren neden ve sonuç bağlamını alt üst eden anlamsız bir önerme, şöyleki;
    vuku bulan bir durumun (sonuç) oluş sebebi o vukuatın olma sebebini (neden) bilememekse (ki tam da bu noktada neden-sonuç
    bağlamı sonuç-neden şekline girmektedir) ki bu durumda o vukuatın olum sebebini bilmek vukuatın varoluşuyla ciddi bir çelişki
    yaratacaktır, kişiye müneccim boku yedirmek bu kaotik denklemin yegane çözümü olur.
  • sözlüğün bir nevi çünkü eşşeğin zikinden dolayı izahatıdır.
  • bir şeyin gerekçesini öğrenmenin hakkı olduğuna inandığı halde, hak ettiğini alamayınca, çenesini kapatıp, arkasını dönerek ortamdan uzaklaşan biri söylüyorsa (misal gitmiş vergi dairesine, "5 milyon lira borcunuz var" demişler. "hangi sebeple tahakkuk ettirilmiştir bu vergi?" diye sorunca, "sebebini bilmiyorsanız, sebebi odur" demiş memur, o da "haaa... tamam o zaman" deyip ödemiş parayı), tamam, elini sıkarım lan; helal olsun ona.
    yok, bunun doğru bir şey olduğuna inanmadan, parçası olduğu sistemin dayatması ile zikrediyorsa bu cümleyi, her kimse götüne koyayım çok afedersiniz.
    şerefsiz evladıyım hak etti o ibne.
    edit: verdi dairesi ne lan? klasik müzik şubesi mi açıldı emniyette.
    "verdi dairesi, machbet masası"
  • - sebebini bilmiyorsanız sebebi odur.
    - ne?
    - odur abi, odur. gördüm ben yengeyi fiştekliyodu geçen gizli gizli.
    - onur mu?
    - evet abi.
    - git şu burnundaki eti aldırıyo musun napıyosan yap artık sinirim bozuluyo. çkışarı!
    - pardon abi. abim.
    - sie.
hesabın var mı? giriş yap