• belli bir yaştan sonra piyangodur.
  • bu akşam üzeri işten çıktım, buz gibi havada otobüs bekliyorum, canım sıkkın, keyfim yok. her neyse otobüs geldi. normalde tıklım tıklım olan otobüs bu kez bomboştu. bindim sıcak sıcak. her zaman ki gibi yol ritüelim olan ekşi sözlüğü açtım birşeyler okuyorum. derken bir koltuk boşaldı oturdum. ama kafam telefonda sözlükteyim, gayet de normal şeyler okuyorum. müstehcen şeyler değil yani. can sıkıntım devam ediyor, keyfim yine yok.

derken hiç sebepsiz, durduk yere, fol yok, yumurta yok. en sevdiğim uzvum, yoldaşım. hiçte bana sormadan kasatura takılmış piyade tüfeğincesine sancak nöbetine durmuş. hem de hazır ol pozisyonunda. o kadar ciddi, o kadar mağrur. aramızda ki hiyerarşiye aykırı davranışlar, ne bileyim gereksiz başkaldırmalar falan anlam veremedim. sıkıntılı bir anınızda birden sinir boşalması olur da durduk yere basarsanız ya kahkahayı. ben de tutamadım kendimi sinirlerim bozuldu. hayatım boyunca kontrol benim elimdeydi. ergenlikte bile bana sormadan kılını kıpırdatamazdı. hele ki umuma açık yerlerle aykırı bir hareket yapacak. ne mümkün! boğarım onu (boğmak tdk : el ip vb. ile bir şeyi çepeçevre sıkmak) canına okurum. neyse ki eve gelince tokatladım çavuşu da aklı başına geldi.

velhasıl anlam veremedim. acaba diyorum ortada bir sağlık sorunu mu var da bünyede istikrar sürerken böyle bir kalkışma harekatına maruz kaldım. başını sokacak bir yuva arıyor desem o da değil. nedir bunun derdi?

bu ay itibariyle de 31(bkz: yazıyla otuzbir) yaşıma girmiş olmam da ayrıca manidar.
  • yüz kızartır.
hesabın var mı? giriş yap